Eksperti aicina pārstrādāt likumdošanu atjaunojamo energoresursu jomā

Pievienot komentāru
Eksperti aicina pārstrādāt likumdošanu atjaunojamo energoresursu jomā
FOTO: LETA

Latvijai šobrīd trūkst skaidras vīzijas, kādu enerģētikas sektoru vēlamies redzēt pēc 20 gadiem, tāpēc ir jāpārskata pēdējos gados politiski lobētā atbalsta sistēma atjaunojamās enerģijas ražotājiem, kuras dēļ par enerģiju maksājam vairāk. 

Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa uzrunātie enerģijas eksperti uzskata, ka atjaunojamās enerģijas jomas sakārtošanai traucē robi likumdošanā.

Enerģētikas drošības komisijas sēdē diskusijas notika aiz slēgtām durvīm. Eksperti prezidentam klāstīja savus ieteikumus enerģētikas problēmu risināšanai, ieskicējot problēmas, kas tiks atspoguļotas oktobrī komisijas pilnajā ziņojumā. Enerģijas drošība tajā tiks pozicionēta kā atslēga valsts ekonomiskajai un arī ārējai drošībai.

Kā galvenie sasniegumi enerģētikas jomā tiek akcentēta elektrība tirgus atvēršana un nākamgad pavasarī gaidāmās Gazprom monopola beigas. Tikmēr lielākie izaicinājumi saistīti ar atjaunojamajiem enerģijas resursiem, kuru attīstībai šobrīd trūkst likumdošanas.

Vienlaikus eksperti uzsver, ka pienācis laiks atzīt un labot pagātnes kļūdas, kuru dēļ par enerģiju šobrīd maksājam vairāk, tostarp pārmērīgi atbalstot uzņēmējus.

Pēc Āboltiņa teiktā, atbalsta sistēma nākotnē vairs nevar būt tik dāsna kā līdz šim – uzņēmējiem pēc atbalsta perioda beigām ir jāprot savu biznesu veidot tā, lai tie spētu izdzīvot paši.

Plānots, ka konkrētas aprises ekspertu priekšlikumi iegūs komisijas galaziņojumā. Prezidents paudis apņēmību tos izvērtēt un, iespējams, pats uzņemsies iniciatīvu enerģētikas likumdošanas izmaiņās.

Video