1 komentārs

Kamēr turpinās sarunas par jaunās valdības izveidi, aizejošais Ministru kabinets sagatavojis nākamā gada valsts budžeta plānu. Par tā izpildi gan būs jārūpējas jaunajiem.

Saskaņā ar prognozēm ekonomika nākamgad augs lēnāk nekā šogad. Tāpēc, visticamāk, nebūs daudz papildu nodokļos iekasētas naudas, ko iedalīt priekšvēlēšanu laika dāsno solījumu izpildei.

Visām Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm 15. oktobrī jāiesniedz nākamā gada valsts budžeta plāns. Taču, tā kā Latvijā ir notikušas vēlēšanas, Briselē no Rīgas gaida tā saīsināto variantu, kuru valdība ārkārtas sēdē plāno skatīt nākampirmdien. Aizejošā finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS) uzskata, ka jaunajai valdībai atstāta laba sagatave.

Dana Reizniece-Ozola
finanšu ministre

Tas, kas man ir svarīgi, ir, ka mēs budžetu esam atstājuši stabilā stāvoklī, sabalansētu, ar fiskāla nodrošinājuma rezervi. Ja ir jaunas vēlmes lieliem nozīmīgiem tēriņiem, tad, protams, arī jaunajai valdībai jāpiedāvā priekšlikumi, kur ņemt resursus.

Nākamā gada ieņēmumi plānoti nedaudz virs 9 miljardiem eiro, kas ir par 200 miljoniem vairāk nekā šogad. Budžeta deficīts plānots 0,7% apmērā no IKP, bet ekonomikas izaugsmes temps sabremzēsies līdz 3% no IKP. Savukārt fiskālā telpa jeb tas, cik brīvu līdzekļu būs jaunām iniciatīvam, nav aprēķināts, jo esot atkarīgs no Eiropas Komisijas nostājas. Šā brīža valsts maka turētāji gan nešaubās – summa būs neliela. Līdz ar to vairumu vēlēšanu solījumu neesot reāli izpildīt.

Jāpiebilst, ka gadījumā, ja sarunas par jaunās valdības izveidi ievilksies, Latvija varētu pirmoreiz šajā gadsimtā jauno gadu sākt ar vecā gada tēriņiem un esošo politiku.

TOP komentāri

  • Solveiga Pelnēna
    0 0 0

    Solveiga Pelnēna

    Ja Latvijas iedzīvotāji nejuta ekonomikas izaugsmi, tad lejupslīdi gan jutīs, kad vis pēkšņi, ne pamazām, kā ekonomikas augšanas laika, bet pēkšņi kļūs dārgāks! Kāpēc? Atbilde vienmēr viena: viss maksā tik, cik tas maksā!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Pagatavosim rozā maizītes! Recepte biešu briošmaizītēm

Pagatavosim rozā maizītes! Recepte biešu briošmaizītēm 1

Pavisam vienkārša recepte gardām maizītēm, kas būs pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem to krāsas dēļ. Un tie, kuriem bietes negaršo, nesatraucieties, jo bietes receptē galvenokārt pilda krāsošanas funkciju un to garša maizītēs teju nav jūtama.

Lasi vēl