Ekonomikas ministrija vairs nevēlas LIAA vadību uzticēt Ozolam

3 komentāri
Ekonomikas ministrija vairs nevēlas LIAA vadību uzticēt Ozolam
EVIJA TRIFANOVA, LETA

Ekonomikas ministrija (EM) lēmusi vairs neuzticēt Andrim Ozolam vadīt Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru (LIAA) un rīkos jaunu konkursu.

EM izvērtē vairāku tās pakļautībā esošo iestāžu amatpersonas. Nupat tāda pabeigta par LIAA ilggadējo vadītāju Andri Ozolu.

Konstatēts, ka 15 gados viņa vadītā aģentūra uzrādījusi samērā labus rezultātus Latvijas uzņēmumu konkurētspējas, eksportspējas, ārvalstu investīciju pieauguma sekmēšanai, tomēr nolemts nepagarināt līgumu ar pašreizējo tās vadītāju, tā LNT Ziņām atklāja ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro (KPV LV), piebilstot, ka Ozols, iespējams, varētu būt noderīgs citas valsts iestādes darbā.

“Komisija ir vērtējusi vairākus aspektus kopā, un tas viens no būtiskajiem motīviem, manuprāt, saistīts vispār ar katru personu, kura strādā jau ilgstoši vienā darba vietā, tā ir rutīna un vairāk uz attīstību ne tik daudz vērsta darbība. Tas ir normāli, ja notiek rotācija, rotācija nav mērķis atbrīvoties no cilvēka, rotācijas mērķis ir atsvaidzināt citu iestādi, ar citu skatījumu, tāpat arī dot cilvēkam izaugsmes iespējas, tas ir drīzāk tāds jauna izaicinājums formāts,” skaidro ministrs.

LIAA vadītājs par darba attiecību pārtraukšanu jāinformē sešus mēnešus pirms termiņa. Ozols LNT Ziņām atzina, ka ministrs viņu personiski informējis, ka no 22. novembra viņš tiks nomainīts. Ministra lēmumam Ozols nepiekrīt. “Man ir zināmi arī iemesli, kāpēc ministrs tā dara, viņš pats man par to pateica. Ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro vēlas LIAA vadībā redzēt Ekonomikas ministrijas valsts sekretāra vietnieku Raimondu Aleksejenko, un es arī šo puisi vērtēju kā labu speciālistu, tā kā nodoms ir konkrēts, viņš arī to nav slēpis, tā kā es novērtēju taisnu valodu. Ministrs, kas ātri visu uztver, bet šobrīd pārāk maz zina, manuprāt, pieņem pārsteidzīgu lēmumu.”

Ozola teikto versiju ministrs neapstiprināja, sakot, ka tiks rīkots konkurss, un tam varēs pieteikties jebkurš pretendents, arī Andris Ozols.