4 komentāri

Otrdien Ministru kabinetam (MK) vajadzēja skatīt Ekonomikas ministrijas (EM) sagatavoto profesiju sarakstu, kurās prognozē būtisku darbaspēka trūkumu un ar atvieglotiem nosacījumiem varētu uzaicināt augsti kvalificētus ārvalstu darbiniekus.

Taču jautājums tika atlikts, lai par atsevišķām profesijām vēl turpinātu diskusijas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Atvieglot darbaspēka ievešanu EM rosina 237 profesijās. Saraksts ir visai raibs – tur atrodamas tādas jomas kā zinātne, statistika, informācijas un komunikācijas tehnoloģijas, apstrādes rūpniecība un būvniecība. Starp profesijām ir metinātāji, zvejas kuģu kapteiņi, lidmašīnu piloti un interneta portālu vadītāji. Latvijai vēlamos viesstrādniekus vienojot prasība pēc augstas kvalifikācijas jomās, kurās akūti trūkst darba roku.

Viena joma no profesionāļu saraksta pēdējā brīdī svītrota. Medicīnas darbinieku arodbiedrība ar politiskām svirām panākusi, ka atvieglojumus nevarēs attiecināt uz ārstiem un medmāsām.

EM ierēdņi gan godīgi atzīst, – tas, vai mediķi, vai kāda cita profesija ir iekļauta sarakstā, situāciju radikāli nemaina. Jau šobrīd uzņēmējam nav aizliegts piesaistīt viesstrādniekus. Ārvalstu speciālistam ir jānodrošina mēneša ienākumi, kas nav mazāki kā Latvijas vidējā alga reizināta ar koeficientu 1,5 jeb aptuveni 1500 eiro mēnesi. Tāpat, pirms darbā pieņemšanas 30 dienas Nodarbinātības valsts aģentūras mājaslapā jābūt sludinājumam par vakanto vietu. Savukārt sarakstā iekļautajiem viesstrādniekiem minimālā alga būtu 1200 eiro, savukārt sludinājumu varēs turēt desmit dienas.

Saņem notifkācijas par jaunākajām ziņām! Izvēlies ziņas, izklaide vai abus!
Kas ir notifikācijas?

TOP komentāri

  • +1 +1 0

    A tie 1500 būs pirms vai pēc nodokļiem? :) A kur dzīvos tie atbraucēji ņemot vērā nesakārtoto jeb drīzāk neeksistējošo īres tirgu? Kurš savas jomas speciālists brauks uz šejieni par tādu naudu strādāt? Un vai tiešām normāli maksājot vietējiem speciālistiem nevarētu iztikt bez masveida darbaspēka ievešanas?
  • +1 +1 0

    Savējiem nemaksā tādēļ tie mūk prom un iebraucējiem sola 1500 , neticami !

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu 3

Tetovējumam ne vienmēr jābūt ar dziļu jēgu – pietiek ar to, ka tas labi izskatās uz ādas – , tomēr visai bieži tetovējumi ir cieši saistīti ar mīlestību – kur nu vēl labāku veidu, kā padarīt to mūžīgu un vienmēr paturēt pie sevis! Tetovēšanas mākslinieks Mārtiņš Kaija neatbalsta tikai vienam otra vārda iemūžināšanu uz ādas – kāpēc gan, ja viens tetovējums var izteikt pat tūkstošiem vārdu.

Lasi vēl