4 komentāri

Otrdien Ministru kabinetam (MK) vajadzēja skatīt Ekonomikas ministrijas (EM) sagatavoto profesiju sarakstu, kurās prognozē būtisku darbaspēka trūkumu un ar atvieglotiem nosacījumiem varētu uzaicināt augsti kvalificētus ārvalstu darbiniekus.

Taču jautājums tika atlikts, lai par atsevišķām profesijām vēl turpinātu diskusijas.

Atvieglot darbaspēka ievešanu EM rosina 237 profesijās. Saraksts ir visai raibs – tur atrodamas tādas jomas kā zinātne, statistika, informācijas un komunikācijas tehnoloģijas, apstrādes rūpniecība un būvniecība. Starp profesijām ir metinātāji, zvejas kuģu kapteiņi, lidmašīnu piloti un interneta portālu vadītāji. Latvijai vēlamos viesstrādniekus vienojot prasība pēc augstas kvalifikācijas jomās, kurās akūti trūkst darba roku.

Viena joma no profesionāļu saraksta pēdējā brīdī svītrota. Medicīnas darbinieku arodbiedrība ar politiskām svirām panākusi, ka atvieglojumus nevarēs attiecināt uz ārstiem un medmāsām.

EM ierēdņi gan godīgi atzīst, – tas, vai mediķi, vai kāda cita profesija ir iekļauta sarakstā, situāciju radikāli nemaina. Jau šobrīd uzņēmējam nav aizliegts piesaistīt viesstrādniekus. Ārvalstu speciālistam ir jānodrošina mēneša ienākumi, kas nav mazāki kā Latvijas vidējā alga reizināta ar koeficientu 1,5 jeb aptuveni 1500 eiro mēnesi. Tāpat, pirms darbā pieņemšanas 30 dienas Nodarbinātības valsts aģentūras mājaslapā jābūt sludinājumam par vakanto vietu. Savukārt sarakstā iekļautajiem viesstrādniekiem minimālā alga būtu 1200 eiro, savukārt sludinājumu varēs turēt desmit dienas.

TOP komentāri

 • Tina Aleka
  +1 +1 0

  Tina Aleka

  A tie 1500 būs pirms vai pēc nodokļiem? :) A kur dzīvos tie atbraucēji ņemot vērā nesakārtoto jeb drīzāk neeksistējošo īres tirgu? Kurš savas jomas speciālists brauks uz šejieni par tādu naudu strādāt? Un vai tiešām normāli maksājot vietējiem speciālistiem nevarētu iztikt bez masveida darbaspēka ievešanas?
 • Liene Derkaca
  +1 +1 0

  Liene Derkaca

  Savējiem nemaksā tādēļ tie mūk prom un iebraucējiem sola 1500 , neticami !
 • Sigita Skadiņa

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl