Ekonomikas ministra amats kļūs vakants. “Vienotībā” apspriež trīs kandidātus

Pievienot komentāru

“Vienotībā” pašlaik vērtē trīs kandidātus ekonomikas ministra postenim. Amats drīzumā kļūs vakants, jo pašreizējais nozares ministrs Arvils Ašeradens plāno atgriezties Saeimā, lai vadītu “Vienotības” frakciju.

Kandidātu vārdus partijā oficiāli neatklāj, bet pēc LNT Ziņu rīcībā esošās informācijas, “Vienotībā” līdz šim apspriestas Rīgas domnieka Viļņa Ķirša, Labklājības ministrijas parlamentārās sekretāres Karinas Plokas un Ārlietu ministrijas parlamentārās sekretāres Zandas Kalniņas-Lukaševicas kandidatūras. Ašeradens norāda, ka lēmumu par kandidātu “Vienotības” valde pieņems pirmdien. Tikmēr premjers Māris Kučinskis nolēmis vēl nesteigties ar Ašeradena demisijas pieņemšanu, jo vēlas zināt, ko “Vienotība” virzīs vietā.

Māris Kučinskis
Ministru prezidents, ZZS

Pirms demisijas pieņemšanas, parakstīšanas man nav vienalga, kas notiek ar ekonomikas ministra pienākumu pildīšanu. Ir ļoti daudz svarīgu lielo lietu, kas ir EM dienaskārtībā – kaut vai Inčukalns, Liepājas Metalurgs, Lattelecom. Tāpat man ir ārkārtīgi svarīgi, lai cilvēks, kas būs viņa vietā, pilnībā piekristu tam rīcības plānam, kas ir valdībai, iesāktajām lietām, ko darīja ministrs.

Kučinskis arī norāda, ka Ašeradenam vajadzētu palikt amatā, līdz Saeima apstiprinās nākamā gada valsts budžetu. Ašeradens valdībā arī ieņem premjera biedra amatu. Kučinskis norāda, ka šis ir svarīgs amats, pārstāvot Latviju starptautiski, īpaši ekonomikas jomā. Vienlaikus Kučinskis uzsver, ka pēc Ašeradena aiziešanas no valdības premjera biedra postenis “Vienotībai” nepienāksies automātiski.

Lasi vēl