EK asi kritizē Latvijas reformu progresu; sociālā joma tiek vērtēta kā traģiska

1 komentārs

Eiropas Komisija (EK) kritizē Latvijas reformu progresu, kas Briselē novērtēts kā nepietiekams. Vislielāko kritiku izpelnījies paveiktais sociālajā jomā, kur situācija tiek raksturota kā traģiska. Latvijas amatpersonas Briseles ierēdņu secinājumiem nepiekrīt, jo uzskata, ka izdarīts tomēr ir krietni vairāk.

Ar Eiropas Komisijas jaunāko ziņojumu šodien tika iepazīstināti Saeimas deputāti. Izvērtēts ir pagājušajā gadā paveiktais piecās jomās. Brisele atzinību izteikusi vienīgi par makroekonomiskajiem radītājiem, kas novērtēti kā izcili. Taču ar to ir par maz valsts attīstībai, saka EK pārstāvniecības vadītāja.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Vislielākie pārmetumi ir par paveikto sociālajā jomā. EK vērtējumā buksē sociālo pabalstu reforma. Sociālie izdevumi nav pārāk ietekmējuši nabadzības mazināšanos. Nepietiekami mērķtiecīgas bijušas reformas, lai samazinātu nodokļu lielo īpatsvaru cilvēkiem ar zemiem ienākumiem. Un nepietiekams ir finansējums veselības aprūpei. EK secinājums ir skarbs.

EK pārstāvniecības vadītāja Inna Šteinbuka

FOTO: LETA

FOTO: LETA

Viena trešdaļa no Latvijas iedzīvotājiem ir pakļauta nabadzības riskam vai sociālās atstumtības riskam. Tas ir traģiski, es pat teiktu.

Veselības, kā arī Labklājības ministrijā iebilst šādam vērtējumam un norāda, ka Latvija tomēr progresē straujāk. Bet atsevišķi deputāti pauda izbrīnu, kāpēc EK ir izmantojusi novecojušus datus un interesējās, vai Latvijas amatpersonas Briseles ierēdņus par paveikto nav spējīgas informēt.

Saskaņā ar EK vērtējumu par paveikto citās jomās norādīts, ka saglabājas augsts nodokļu nemaksāšanas līmenis. Nepietiekamas ir investīcijas, jo īpaši enerģētikā un transporta infrastruktūrā.

Joprojām pārāk ilga ir lietu izskatīšana zemākās instances tiesās. Nav pabeigta valsts uzņēmumu pārvaldības reforma. Un nepietiekams progress bijis, uzlabojot izglītības sistēmu.

TOP komentāri

  • nu
    +1 +1 0

    nu

    JĀBRĪNĀS, BET EK LABĀK PĀRZINA PATIESO SITUĀCIJU LATVIJĀ NEKĀ LATVIJAS VALDĪBA UN AMATPERSONAS. VISS, KO SAKA EK PĀRSTĀVJI, IR TAISNĪBA - GAN PAR SOCIĀLO JOMU,NABADZĪBU, IZGLĪTĪBAS UN VESELĪBAS SISTĒMU. RIEBJ LASĪT, KA LATVIJAS AMATPERSONAS IEBILDUŠAS. PIE MUMS JAU AMATPERSONAS IR TIK TĀLU NO PAŠAS VALSTS RADĪTAJIEM NABAGIEM - KĀ NEZINĪTIS NO MĒNESS. PAR MAZ MĒS, LATVIEŠI, PROTESTĒJAM. PAR DAUDZ ĻAUJAMIES TAI NEPĀRTRAUKTAJAI NEKAUNĪGAJAI SLAUKŠANAI, PAR MAZ VIENOJAMIES KOPĪGĀ BALSĪ PRET NABADZĪBU, ZEMAJĀM ALGĀM, AUGSTAJIEM NODOKĻIEM, NETAISNĪBU. TAS VISS LATVIJĀ NOTIEK. DIEMŽĒL.

Pievienot komentāru

Ienāc ar sociālo tīklu profilu vai ievadi savu vārdu

Esi pieklājīgs savos izteicienos. Viedokli argumentē. Raksti tikai tādu komentāru, kas pauž tavu viedokli vai ir noderīgs citiem portāla lietotājiem. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem komentēšanas iespēja liegta.

Lasi vēl