4 komentāri
Eiropraida rīkotāji aicina parakstīties par kopdzīves likumu
FOTO: Monta Bitiniece, TV3 Ziņas

Šī bija vēsturiska diena, pēc Eiropraida gājiena tā dalībniekiem savu sajūsmu pauda pasākuma rīkotāju pārstāve Kristīne Garina. Tāpat pasākuma rīkotāji aicināja klātesošos parakstīties par kopdzīves likumu – gan portālā manabalss.lv, gan šodien pasākuma vietā Vērmanes dārzā.

Savukārt žurnālists Kārlis Streips, uzrunājot Eiropraida dalībniekus, uzsvēra, ka pasākuma rīkotājiem Garinai un Kasparam Zālītim pienāktos Nobela prēmija vai Ministru Kabineta balva.

Streips pauda lepnumu par šodien notikušo Eiropraidu, kā arī izteica gandarījumu, ka pasākuma laikā manīts ļoti maz protestētāju. Žurnālists arī izteica pateicību visiem, kas ieradās Eiropraidā, sevišķi 11 ārvalstu vēstniecībām.

Kā ziņots, šodien Eiropraida gājiena caur Rīgas ielām piedalījušies aptuveni 5000 cilvēku, atklāja pasākuma organizatori.

Gājiens noslēdzies bez būtiskiem starpgadījumiem un protestiem. Kopumā aizturēti trīs cilvēki, tai skaitā kāds vīrietis, kurš bija sagatavojis olas, lai ar tām mestu pa Eiropraida dalībniekiem, aģentūrai LETA pastāstīja Valsts policijas preses pārstāvis Toms Sadovskis.

Otrs cilvēks aizturēts par bīstamu darbību, kas klasificējama kā huligānisms. Aizturētais bija dedzinājis kāda uzliesmojoša šķidruma pudeli. Ar šī šķīduma palīdzību mēģināts dedzināt varavīksnes karogu, kas ir lesbiešu, geju, biseksuāļu un transpersonu (LGBT) kustības simbols.

Tāpat policija aizturējusi biedrības Antiglobālisti vadītāju Andri Orolu. Sadovskis norādīja, ka Orols aizturēts par piketa noteikumu pārkāpumu.

Šogad Eiropraida organizēšana uzticēta Rīgai pēc “Mozaīkas” izteiktā piedāvājuma, kas balstījās solidaritātē ar LGBT kopienu postpadomju valstīs, un runas brīvības un pulcēšanās brīvības stiprināšanas nozīmi Austrumeiropā.

TOP komentāri

 • Ieva Ieva
  +3 +3 0

  Ieva Ieva

  Kāda vella pēc viņiem galvaspilsētas centrā vajadzēja blamēties? nevarēja ar saviem karogiem un savā izd.. pakaļam tikties kaut kur mežā?
  brrr pretīgs pasākums,ko te vel piebilst,labi,ka man tai mirklī nevajadzēja centrā atrasties!!1
 • Anonimais
 • PIEAUDZIET
  0 0 0

  PIEAUDZIET

  Laiks Latvijai augt, pietiks, vecajiem cilvēkiem dzīvot Prokrieviskajā laikemetā! ir 21. gs. -laiks iet uz priekšu, ja jums kaut kas nepatīk - vācieties prom, ja jums kaut kas nepatīk - ignorējiet, ja jums kaut kas nepatīk - klusējat. UN Aizveriet savu mutu ar saviem negatīvajiem kometāriem par LGBT kopienu. Jūs, kas ir pret visu šo, JŪS padariet visu sliktāk...

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl