1 komentārs
FOTO: Eiropraida gājienam pulcējušies vairāki tūkstoši dalībnieku
FOTO: Skaties.lv

Eiropraida gājiena sākuma punktā pie kinoteātra Splendid Palace un Vērmanes dārzā jau pulcējas vairāki simti gājiena dalībnieku un viņu atbalstītāju.

Cilvēkiem rokās ir LGTB karogi un plakāti, no kuriem vienā teikts – Dzīvosim draudzīgi Homophobia free zone. Redzami arī Latvijas un Krievijas karogi. Vairākiem cilvēkiem ap kaklu ir krāsainas šalles.

Dalībniekiem rokās ir plakāti, no tiem dažos teikts Mīlestība ir ģimenes vērtība, Kāpēc sabiedrībai patīk redzēt divus vīriešus turam ieročus, nevis rokas?”, Mīlestībai nav dzimuma, Dzīvosim draudzīgi, Ienīst ir viegli, mīlestībai vajag drosmi, Love is never wrong, Homophobia free zone.

Cilvēkiem rokās un ap pleciem ir LGTB karogi. Redzami arī Latvijas un Krievijas karogi. Vairākiem cilvēkiem ap kaklu ir krāsainas šalles. Daudzi tur rokās krāsainus balonus.

Atsevišķi gājiena dalībnieki ir diez gan skaļi, tostarp svilpj. Gājienu pavada mūzika.

Divi policistu motocikli un trīs policistu auto norobežojuši Tērbatas ielu, sākot no Merķeļa ielas. Tāpat notikuma vietā ir divi pilni autobusi ar drošības iestāžu, iespējams, specvienības darbiniekiem.

Tikmēr pie Brīvības pieminekļa pulcējas vairāki – aptuveni pieci – cilvēki, kas pauž negatīvu attieksmi pret šo pasākumu. Vienam no viņiem rokās ir Latvijas karogs un piekarināts plakāts, kurā teikts “Mēs esam pret homoseksualitātes propagandu”.

Kā ziņots, šodien Vērmanes dārzā un tā apkārtnē notiks lesbiešu, geju, biseksuāļu, transpersonu (LGBT) un viņu draugu apvienības – biedrības “Mozaīka” – organizētais gājiens un sapulce, ko sabiedrībā dēvē par Eiropraidu.

Tas ir starptautisks Viseiropas LGBT pasākums, kas katru gadu notiek citā Eiropas pilsētā. Parasti šī pilsēta ir ar iesakņojušos praida tradīciju vai spēcīgu LGBT kopienu.

Šogad Eiropraida organizēšana uzticēta Rīgai pēc Mozaīkas izteiktā piedāvājuma, kas balstījās solidaritātē ar LGBT kopienu postpadomju valstīs, un runas brīvības un pulcēšanās brīvības stiprināšanas nozīmi Austrumeiropā.

TOP komentāri

  • Uldis Sēne
    0 0 0

    Uldis Sēne

    Tikai zemiski cilvēki spēj piedalīties perversiju atbalsta pasākumos, maskējoties aiz brīvības cīnītāju maskas. Mūsu mediji nemēdz pieminēt, kā daudzās rietumu valstīs nu jau tiek diskriminēti tie, kuri publiski pauduši savu sašutumu par LGBT lietām. Ir acīmredzams fakts, ka Latvijas masu medijus pilnībā kontrolē LGBT. Nožēlojami.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl