Komentāri

Eiropas politiķiem jāsaprot, ka Eiropas Savienība (ES) nevarēs uzņemt visus pasaules bēgļus. Daudz vairāk jāpalīdz ārpus ES esošajiem bēgļiem, tā šorīt LNT raidījumā 900 sekundes atzina ANO Starptautiskās Migrācijas organizācijas Rīgas biroja vadītājs, demogrāfs Ilmārs Mežs.

Viņš arī izteica šaubas, vai Latvijā tiks izmitināti 500 patvēruma meklētāji, kurus esam apņēmušies.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

”Tik daudz viņu nemaz nebūs,” piebilda Mežs.

Video

Jau vēstīts, ka pērn Eiropā ieradušies vairāk nekā miljons patvēruma meklētāju.

Cenšoties palīdzēt visvairāk imigrantu plūsmas skartajai Grieķijai un Itālijai, Eiropas Savienība (ES) garās diskusijās pērn spējusi vienoties par 160 000 patvēruma meklētāju pārvietošanu.

Rēķinot no kopējā pērn ieradušos cilvēku skaita, tā ir tikai aptuveni sestā daļa. Bet arī šos patvēruma meklētājus Eiropas valstis nesteidz uzņemt. Pagaidām pārvietoti ir tikai daži simti jeb mazāk par pusprocentu no plānotā.

No Baltijas valstīm pirmā patvēruma meklētājus pērn decembra vidū uzņēma Lietuva. Taču irākiešu ģimene vērsās tiesā pret valsti, jo tai nav piešķirts bēgļu, bet gan pagaidu tiesiskās aizsardzības statuss.

Savukārt Igaunijā patvēruma meklētāju uzņemšana kavējoties, jo nosūtītājvalsts Itālija nespēj sniegt pietiekamu informāciju, lai izvērtētu pretendentus.

Lasi vēl