3 komentāri
Eiropas Latviešu apvienība aicina aizstāvēt Lielbritānijā dzīvojošos Latvijas piederīgos
FOTO: LETA

Eiropas Latviešu apvienība aicina Brexit kontekstā aizstāvēt Lielbritānijā dzīvojošos Latvijas piederīgos un stiprināt diasporas politiku.

Eiropas Latviešu apvienība (ELA) pauž sarūgtinājumu par Lielbritānijas referenduma rezultātu attiecībā uz tās turpmāko dalību Eiropas
Savienībā (ES).

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

”Latvijas  drošības  un  pārticības  pamats  ir  vienota  un  spēcīga Eiropas Savienība. Cerams, Lielbritānijas piemērs neradīs nestabilitāti un
domino efektu citviet Eiropā,” pauž ELA prezidija priekšsēdis Kristaps Grasis.

Lielbritānijā  dzīvo  nozīmīga,  tradīcijām  bagāta,  daudzskaitlīga un  daudzveidīga Latvijas diasporas daļa.  Tā ir vērtība  Latvijai. Brexit  balsojuma rezultātā  Lielbritānijā  dzīvojošajiem  Latvijas izbraucējiem, kam nav Lielbritānijas pilsonības, ir  radīta neskaidrība par  nākotni  šajā  valstī  –  par  viņu  darbavietām  vai studiju iespējām,  uzturēšanās nosacījumiem, sociālo nodrošinājumu.

ELA aicina Latvijas  valdību  šajās  sarunās  apņēmīgi aizstāvēt  savus  piederīgos, viņu tiesības un intereses, un nepieļaut diskrimināciju.

Jaunie apstākļi varētu  atturēt uz Lielbritāniju doties daļu no cilvēkiem,  kas  apsvēra  izbraukšanu  no  Latvijas, vai pamudināt nesenos izbraucējus atgriezties.

Visticamāk  gan, ka tas nebūs milzīgs skaits cilvēku. Svarīgi šiem  cilvēkiem  nenoslēgt  durvis  atpakaļ uz Latviju un  vajadzības  gadījumā sniegt  atbalstu  būtiskāko vajadzību  atrisināšanai  īstermiņā. ELA arī  rosina reemigrējušo latviešu savstarpējā atbalsta biedrības izveidošanu.

TOP komentāri

 • re
  0 0 0

  re

  Šulcs murgo..,kur kāds augstprātīgi komentējis par muļķiem un lūzeriem?Faktus!Visiem zināms ka aizbrauc spiesti,ne labprātīgi,visiem zināms kā ar darbu un izdzīvošanu šeit,visiem zināms ka ir valsts valstī-Rīga,pārēja Latvija izmirst,aizbrauc vai mēģina iekārtoties ap Rīgu..
 • Šulcs
  0 0 0

  Šulcs

  Vai runa ir par tiem latviešiem, kas pametuši Latviju un no tālienes augstprātīgi komentē, ka Latvijā paliek tikai muļķi un lūzeri? Viņiem tagad savajadzējies Latvijas aizstāvību? Vai te nav tas pats, kas ar Britāniju - pamest nozīmē pamest? Vajadzētu jau nu pašiem to saprast.

Pievienot komentāru

Ienāc ar sociālo tīklu profilu vai ievadi savu vārdu

Esi pieklājīgs savos izteicienos. Viedokli argumentē. Raksti tikai tādu komentāru, kas pauž tavu viedokli vai ir noderīgs citiem portāla lietotājiem. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem komentēšanas iespēja liegta.

Lasi vēl