Eiropas Komisija Latvijai prognozē strauju izaugsmi

Komentāri

Latvijai tiek prognozēta visai strauja izaugsme. Tā savā jaunākajā ziņojumā par dalībvalstu ekonomikas attīstību secina Eiropas Komisija (EK).

Saskaņā ar tās prognozēm šogad Latvijas ekonomika varētu augt par 2,8%, savukārt nākamgad par 3%. Inflācija Latvijā šogad tiek prognozēta 1,9% apmērā, bet nākamgad – 2% apmērā, savukārt bezdarba līmenis Latvijā varētu būt 9,5%, bet 2018. gadā tas saruks līdz 9%.

Komentējot šīs prognozes Eiropas Komisijas priekšsēdētāja vietnieks eiro un sociālā dialoga jautājumos Valdis Dombrovskis atzinis, ka Latvijas ekonomikas pieaugumu veicinās investīciju līmeņa atjaunošanās, turpmāks patēriņa pieaugums, kā arī straujāka dinamika Latvijas galvenajos eksporta tirgos. Vienlaikus norādīts, ka Latvijas problēma joprojām paliek ienākumu nevienlīdzība dažādās sabiedrības grupās.

Eiropas Savienības fondu finansējums Latvijai būs pieejams arī pēc 2020. gada, taču šobrīd grūti prognozēt pieejamās summas.

Kā Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēdē atzina Finanšu ministrijas pārstāvji, diskusijas par Eiropas Savienības daudzgadu budžetu ir tikai sākušās. Kāds tas varētu būt, visticamāk, kļūs zināms pēc vairākiem gadiem.

Tikmēr Ministru prezidents Māris Kučinskis norādīja, ka nākotnē jārēķinās, ka Eiropas Savienības fondu izlietojumu, iespējams, būs arvien grūtāk pamatot. Tādēļ jau tuvākajā laikā nepieciešams vienoties par valstij prioritārām jomām ar vislielāko atdevi.

Lasi vēl