1 komentārs

Nokāpt no Krievijas “gāzes adatas”  un izveidot daudz vienotāku Eiropas Savienības tirgu. To paredz Eiropas Enerģētikas savienības stratēģija, kas šodien plašā starptautiskā konferencē tika apspriesta Rīgā

Krīze Ukrainā mudinājusi Eiropas Savienību mazināt savu enerģētisko atkarību no citām valstīm. Piemēram, Latvija pašlaik dabasgāzi iepērk tikai no Krievijas un ir pilnībā nošķirta no pārējā Eiropas Savienības tirgus. Kā situāciju mainīt – tas bija šodien Rīgā notiekošās starptautiskās konferences galvenais jautājums.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Gaismas pilī šodien pulcējās Eiropas Savienības valstu ministri, Eiropas Komisijas pārstāvi, citu valstu amatpersonas un eksperti. Šādi aizsākās tā dēvētais ”Rīgas process”, kurā plānots veicināt Eiropas Enerģētikas savienības izveidi. Mērķis ir nodrošināt lielāku Eiropas Savienības neatkarību no ārējiem energoresursu piegādātājiem, veicināt Eiropas tirgus vienotību un atjaunojamo resursu izmantošanu.

“Mums vajag izmantot šo zelta iespēju restartēt mūsu enerģētikas politiku – ievirzīt to pareizajā gultnē, veicot nepieciešamās investīcijas. Tā arī ir iespēja iedrošināt jaunās dalībvalstis samazināt atbalstu fosilajiem resursiem, izmantot atjaunojamās enerģijas tehnoloģijas un darīt galu mūsu atkarībai no ārējiem gāzes un naftas piegādātājiem,” norādīja EK enerģētiskais viceprezidents.

Enerģētika ir viena no Latvijas prezidentūras prioritātēm, taču tieši mūsu valsts ir viena no tām, kurās atkarība no Krievijas gāzes ir dramatiska.

Ekonomikas ministre prognozē, ka Latvija no jaunās Enerģētikas Savienības plāna varētu gūt konkrētus praktiskus ieguvumus.

Plānots, ka tuvākajā laikā Eiropas Komisija nāks klajā ar sākotnējo piedāvājumu par Enerģētikas Savienību. To martā apspriedīs Eiropas Savienības valstu līderi. Tiek prognozēts, ka līdz Latvijas prezidentūras beigās būs izstrādāta Enerģētikas Savienības stratēģija un rīcības plāns.

TOP komentāri

  • MÜLLER
    0 0 0

    MÜLLER

    Gribu redzēt tos "biznesmeņus", kuri stāsies pretī Jurim & Co un lielajam Krievijas gāzes lobijam valdībā. Šī ir tikai tāda tukša vāvuļošana, lai parādītu Eiropai, ka "mēs" nu arī esam pret Krievijas gāzi. Ekonomikas ministre Aivara pavadībā tiks izsaukta pie Jura :))

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl