Eiropā sāk ierasties ASV tanku brigādes karavīri

0 Komentāru

Vācijas ziemeļos Brēmerhāfenes ostā šajās dienās izkrauts NATO aprīkojums, arī tanki un bruņumašīnas. Igaunijā, Latvijā, Lietuvā, Polijā, Rumānijā un Bulgārijā tiks izvietotas bataljona lieluma kaujas vienības – katrā aptuveni tūkstoš karavīru ar savu bruņutehniku.

Sākotnēji bija plānots, ka amerikāņu papildspēki ieradīsies janvāra beigās un februāra sākumā, bet ASV prezidents Baraks Obama paātrinājis šo procesu.

Neoficiālā informācija vēsta, – tas darīts tāpēc, lai jaunievēlētais Baltā nama saimnieks Donalds Tramps to neatceltu.

Tiek ziņots, ka februāra beigās Latvijā ieradīsies ASV armijas 3. brigādes smagās bruņutehnikas rota ar bruņumašīnām, apliecina Aizsardzības ministrijas preses pārstāvis Kaspars Galkins.

Šī būs kārtējā rotācijas vienība operācijā “Atlantic Resolve”, un tā nomainīs ASV 173. brigādes karavīrus, norādīja Galkins.

Latvijā viņa uzturēsies līdz brīdim, kad Latvijā ieradīsies Kanādas vadītais starptautiskais NATO bataljons, piebilda Galkins.

Amatpersonas iepriekš ziņojušas, ka bataljons Latvijā sāks ierasties pavasarī.

Galkins nekomentēja, vai līdz ar smagās bruņutehnikas rotas aizbraukšanu no Latvijas, ASV Latvijā pārtrauks operāciju “Atlantic Resolve”. Arī ASV vēstniecībā šobrīd nekomentēja vai līdz ar NATO bataljona ierašanos ASV Latvijā noslēgs operāciju “Atlantic Resolve”.

0 Komentāru