Eiropā pieņemas spēkā karstuma vilnis

Pievienot komentāru
Eiropā pieņemas spēkā karstuma vilnis
AFP/SCANPIX

Eiropā tuvākajās dienās kulmināciju piedzīvos kārtējais karstuma vilnis, vairākām Rietumeiropas valstīm izsludinot brīdinājumus par cilvēku drošību. Meteorologi uzskata, ka vietām Francijā, kā arī Beļģijā un Nīderlandē var krist absolūtie karstuma rekordi.

Eiropas valstis izjūt karstuma viļņa atnākšanu jau kopš šīs nedēļas sākuma. Vairāki Francijas reģioni jau piedzīvojuši tropiskās naktis, gaisa temperatūrai nakts laikā pārsniedzot +20 grādu pēc Celsija atzīmi.

Sinoptiķi Francijā akcentē, ka pieaugs sausums, jo vietām tā arī nav bijis lietus, kopš iepriekšējā karstuma viļņa jūnijā un jūlija pašā sākumā. Dažviet Francijā uzstādīti rekordi par mazāko lietus daudzumu.

Pasaules meteoroloģijas organizācija brīdina valsts iedzīvotājus, ka tas var saasināt jau pastāvošo sausumu, tikmēr cilvēkiem Spānijā jābūt piesardzīgiem mežu ugunsgrēku riska dēļ. Karstuma, vēja un zibens iespējamība rada bažas par liesmu izcelšanos.

Karstais un sausais laiks jau rada galvassāpes ugunsdzēsējiem Portugāles vidienē, kur kopš nedēļas nogales notiek cīņa ar ugunsgrēkiem.

Jāpiebilst, ka naktī no pirmdienas uz otrdienu Francijā, Bordo, nakts laikā bija nepilni +25 grādi. Pastāv liela iespēja, ka ceturtdien Parīzē tiks pārspēts Francijas galvaspilsētas absolūtais temperatūras rekords – 1947. gada 28. jūlijā reģistrētie +40,4 grādi. Karstuma rekords Beļģijā ir +38,8 grādi 1947. gadā, Nīderlandē tie ir +38,6 grādi 1944. gadā.