Eiropā iecerēts noteikt ierobežojumus Krievijas gāzes kompānijai ”Gazprom”

Komentāri

Eiropā iecerēts noteikt ierobežojumus Krievijas gāzes kompānijai ”Gazprom” – attiecīgus dokumentus gatavo Eiropas Komisija (EK).

Arī Latvija plāno formulēt savu pozīciju šajā jautājumā, un visas ieinteresētās puses vēl šodien tiek aicinātas sniegt savu viedokli Ekonomikas ministrijai.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Aplēses liecina, ka pagājušajā gadā ”Gazprom” nodrošināja 34% Eiropas Savienībai (ES) piegādātās gāzes, un vairākās Centrālās un Austrumeiropas valstīs Krievijas milzis ir galvenais gāzes piegādātājs. EK vērsās pret kompāniju, norādot, ka tā negodīgi rīkojusies konkurences jomā, tostarp nosakot augstākas cenas tieši šiem tirgiem.

Tagad ”Gazprom” piedāvā ievērot virkni nosacījumu.

Skaidrojot, ko tie nozīmētu Latvijai, EK norāda, ka būs plašākas iespējas diskutēt par gāzes cenu, ja tā atšķirsies no Rietumeiropas līmeņa. Tādējādi cena Latvijai būs ciešāk piesaistīta reģioniem, kur pastāv konkurence. Plānots arī, ka nosacījumi ļaus paplašināt piegāžu avotus.

Ja solījumi netiks ievēroti, EK varēs ”Gazprom” noteikt sodu desmit procentu apmērā no apgrozījuma.

Saņem notifkācijas par jaunākajām ziņām! Izvēlies ziņas, izklaide vai abus!
Kas ir notifikācijas?

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu 1

Tetovējumam ne vienmēr jābūt ar dziļu jēgu – pietiek ar to, ka tas labi izskatās uz ādas – , tomēr visai bieži tetovējumi ir cieši saistīti ar mīlestību – kur nu vēl labāku veidu, kā padarīt to mūžīgu un vienmēr paturēt pie sevis! Tetovēšanas mākslinieks Mārtiņš Kaija neatbalsta tikai vienam otra vārda iemūžināšanu uz ādas – kāpēc gan, ja viens tetovējums var izteikt pat tūkstošiem vārdu.

Lasi vēl