Eiropā iecerēts noteikt ierobežojumus Krievijas gāzes kompānijai ”Gazprom”

Komentāri

Eiropā iecerēts noteikt ierobežojumus Krievijas gāzes kompānijai ”Gazprom” – attiecīgus dokumentus gatavo Eiropas Komisija (EK).

Arī Latvija plāno formulēt savu pozīciju šajā jautājumā, un visas ieinteresētās puses vēl šodien tiek aicinātas sniegt savu viedokli Ekonomikas ministrijai.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Aplēses liecina, ka pagājušajā gadā ”Gazprom” nodrošināja 34% Eiropas Savienībai (ES) piegādātās gāzes, un vairākās Centrālās un Austrumeiropas valstīs Krievijas milzis ir galvenais gāzes piegādātājs. EK vērsās pret kompāniju, norādot, ka tā negodīgi rīkojusies konkurences jomā, tostarp nosakot augstākas cenas tieši šiem tirgiem.

Tagad ”Gazprom” piedāvā ievērot virkni nosacījumu.

Skaidrojot, ko tie nozīmētu Latvijai, EK norāda, ka būs plašākas iespējas diskutēt par gāzes cenu, ja tā atšķirsies no Rietumeiropas līmeņa. Tādējādi cena Latvijai būs ciešāk piesaistīta reģioniem, kur pastāv konkurence. Plānots arī, ka nosacījumi ļaus paplašināt piegāžu avotus.

Ja solījumi netiks ievēroti, EK varēs ”Gazprom” noteikt sodu desmit procentu apmērā no apgrozījuma.

Tests - ko tu zini par alus vēsturi?

Tests - ko tu zini par alus vēsturi? 8

Alus plūdi Londonā – vai tas maz ir iespējams? Izpildi testu par alus vēsturi, uzzini pārsteidzošus faktus un tiec pie sertifikāta! Neizpaliks arī balva.

Lasi vēl