Eiropā iecerēts noteikt ierobežojumus Krievijas gāzes kompānijai ”Gazprom”

Komentāri

Eiropā iecerēts noteikt ierobežojumus Krievijas gāzes kompānijai ”Gazprom” – attiecīgus dokumentus gatavo Eiropas Komisija (EK).

Arī Latvija plāno formulēt savu pozīciju šajā jautājumā, un visas ieinteresētās puses vēl šodien tiek aicinātas sniegt savu viedokli Ekonomikas ministrijai.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Aplēses liecina, ka pagājušajā gadā ”Gazprom” nodrošināja 34% Eiropas Savienībai (ES) piegādātās gāzes, un vairākās Centrālās un Austrumeiropas valstīs Krievijas milzis ir galvenais gāzes piegādātājs. EK vērsās pret kompāniju, norādot, ka tā negodīgi rīkojusies konkurences jomā, tostarp nosakot augstākas cenas tieši šiem tirgiem.

Tagad ”Gazprom” piedāvā ievērot virkni nosacījumu.

Skaidrojot, ko tie nozīmētu Latvijai, EK norāda, ka būs plašākas iespējas diskutēt par gāzes cenu, ja tā atšķirsies no Rietumeiropas līmeņa. Tādējādi cena Latvijai būs ciešāk piesaistīta reģioniem, kur pastāv konkurence. Plānots arī, ka nosacījumi ļaus paplašināt piegāžu avotus.

Ja solījumi netiks ievēroti, EK varēs ”Gazprom” noteikt sodu desmit procentu apmērā no apgrozījuma.

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Šī būs klasiska ragū recepte, kuras pamatā izmantosim truša gaļa. Jārēķinās, ka ragū pagatavošana prasīs salīdzinoši ilgu laiku, taču nekā sarežģīta šī ēdiena pagatavošanā nav, un zemāk esošajā video Uģis Veits no ”Gatavo 3” to parādīs.

Lasi vēl