Komentāri
Eiropas tiesa noraidījusi sūdzības par apstākļiem Grīvas un Daugavpils cietumā
FOTO: SCANPIX

Eiropas Cilvēktiesību tiesa (ECT) noraidījusi divas sūdzības par neatbilstošiem apstākļiem Grīvas un Daugavpils cietumā. ECT konstatēja, ka neviens no iesniedzējiem nebija pienācīgi izmantojis pieejamos nacionālos tiesiskās aizsardzības līdzekļus, vēršoties administratīvajās tiesās, un tādēļ nolēma noraidīt visu iesniedzēju sūdzības.

Lietā Kočegarovs un citi pret Latviju tika apvienotas trīs personu sūdzības, kurās tika apgalvots, ka ir noticis Eiropas Cilvēka tiesību un pamatbrīvību aizsardzības konvencijas 3.panta, kas nosaka spīdzināšanas un necilvēcīgas apiešanās aizliegumu, pārkāpums, jo slikto apstākļu un nepienācīgās veselības aprūpes dēļ Grīvas un Daugavpils cietumos pirmais iesniedzējs saslima ar tuberkulozi, bet otrajam iesniedzējam Jūrmalas iecirkņa īslaicīgās aizturēšanas vietā netika nodrošināta atbilstoši higiēniskie apstākļi un medikamenti.

Savukārt trešais iesniedzējs sūdzējās par neatbilstošiem apstākļiem Rīgas rajona policijas iecirkņa īslaicīgās aizturēšanas vietā, policijas darbinieku nesamērīgu fizisku spēka pielietošanu, lai panāktu atzīšanos, kā arī neefektīvu viņa sūdzību izmeklēšanu.

Savukārt lietā Simanovičs pret Latviju sūdzības iesniedzējs apgalvoja, ka ir noticis konvencijas 3.panta pārkāpums, jo Daugavgrīvas cietumā bija neatbilstoši uzturēšanās apstākļi un netika nodrošinātas fiziskās aktivitātes, kā arī pretēji konvencijas 6.panta prasībām, kas nosaka tiesības uz taisnīgu tiesu un tiesībām uz pieeju tiesai, administratīvās tiesas nebija pienācīgā kārtā izvērtējušas viņa sūdzības par apstākļiem ieslodzījuma vietā.

Sūdzību par neatbilstošiem apstākļiem Daugavgrīvas cietumā par nepieņemamu izskatīšanai ECT atzina par nepieņemamu izskatīšanai pēc būtības, konstatējot, ka administratīvās tiesas iesniedzējam jau bija piešķīrušas pienācīgu kompensāciju. Savukārt attiecībā uz pārējo sūdzības daļu ECT konstatēja, ka iesniedzējs nebija izmantojis pieejamos tiesiskās aizsardzības līdzekļus, vēršoties administratīvajās tiesās, tādēļ arī šī sūdzības daļa tika noraidīta.

Tiesas lēmumi ir galīgi un nepārsūdzami.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl