ECT noraida Lemberga sūdzību par liegumu ieņemt Ventspils mēra amatu

2 komentāri
ECT noraida Lemberga sūdzību par liegumu ieņemt Ventspils mēra amatu
EDIJS PĀLENS, LETA

Eiropas Cilvēktiesību tiesa noraidījusi Aivara Lemberga sūdzību par viņam piemēroto aizliegumu pildīt Ventspils domes priekšsēdētāja pienākumus.

Lembergs sūdzējās, ka vēlētāji bija izteikuši savu gribu, ievēlot viņa partiju Ventspils domē, tomēr kriminālprocesā piemērotais drošības līdzeklis – aizliegums pildīt domes priekšsēdētāja pienākumus – liedzis viņam to darīt.

Lemberga ieskatā, šādi pārkāptas Eiropas Cilvēktiesību konvencijā noteiktās tiesības uz vēlēšanām. Strasbūras tiesa gan domā pretēji. Tā norādījusi, ka konvencija garantē gan tiesības vēlēt, gan kandidēt vēlēšanās, taču šī norma attiecināma uz likumdevēja vēlēšanām. Pašvaldība nav uzskatāma par likumdevēju, tāpēc konvencijā noteiktās tiesības nav pārkāptas.

Jāpiebilst, ka, par spīti drošības līdzeklim, Lembergs tāpat ieņem Ventspils mēra amatu, jo uzskata, ka politisku amatu kriminālprocesa virzītājs viņam nevar liegt.

TOP komentāri

  • S
    0 0 0

    S

    Pašreizējās tieslietu sistēmas parstāvji to negrib, citādi nevilktu procesu gadu desmitu.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl