Komentāri
Ecolines starptautiskajos reisos šmaucas ar biļetēm, vēsta Latvijas Avīze
FOTO: LETA

Starptautiskais pasažieru pārvadātājs Ecolines starptautiskajos reisos šmaucas ar biļetēm un neievēro pārvadāšanas noteikumus, šodien raksta laikraksts Latvijas Avīze (LA). Žurnālists par to pārliecinājies pats, 13. martā atgriežoties no komandējuma Pērnavā ar pēdējo reisu uz Rīgu.

Autobusam uz Rīgu atejot pirms noteiktā laika, šoferis gan paņēmis naudu – 11 eiro –, tomēr biļeti vai citu maksājumu apliecinošu dokumentu nav iedevis. Pēc žurnālista atgādinājuma saņemts skaidrojumu krievu valodā: “Mums ir sabojājies kases aparāts. Dodieties, lūdzu, tālāk salonā.”

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Arī autobusā žurnālists novērojis vairākus pārvadāšanas noteikumu pārkāpumus. Vairāki pasažieri, tostarp arī otrais šoferis, gulējis, ar kājām aizšķērsojot eju starp sēdekļiem, kāda dāma kājas bija uzlikusi uz priekšējā sēdekļa un veda autobusā arī kaķi. Iepriekš nosauktie ir starptautisko standartu, kurus savā mājas vietnē uzskaitījis arī Ecolines, pārkāpumi, norāda LA. Rīgā autobuss ieradies pārdesmit minūšu pirms grafika. Kolēģis, kas regulāri ar šo autobusu sagaida Rīgā no Tallinas savu radinieku, skaidrojis, ka šāds brauciena grafiks Ecolines ir ierasts.

Lai gan uzņēmums savā mājaslapā lepojas, ka tā veiksmes stāsta pamatā ir “atbildības sajūta par pasažieriem”, tomēr pēc atgriešanās neskaitāmas reizes zvanot starptautiskajam pasažieru pārvadātājam un sūtot elektroniskā pasta vēstules ar aicinājumu apstiprināt braukšanu autobusā, izskatīt sūdzību (redakcijas grāmatvedībā ir jānodod komandējuma braucienu apliecinoši dokumenti), nu jau gandrīz četras nedēļas žurnālists ir saņēmis dažādas atrunas. Piemēram, “atbildīgais cilvēks atrodas ārzemēs”. Vai – “saņemsit atbildi 30 dienu laikā”.

Valsts ieņēmumu dienesta sabiedrisko attiecību daļas galvenā speciāliste Kristīne Augstkalne-Jaunbērziņa LA apstiprinājusi – Ministru kabineta noteikumu Nr. 282 Nodokļu un citu maksājumu reģistrēšanas elektronisko ierīču un iekārtu lietošanas kārtība 32., 54. un 71.7. apakšpunkts nosaka, ka, saņemot samaksu par pārvadājumu starptautiskajā pasažieru pārvadājumu transportlīdzeklī, ir jāizsniedz kases čeks vai šo noteikumu noteiktajos gadījumos – cits samaksu apliecinošs dokuments. Šo noteikumu 40.punktā ir noteikts, ka tajā laikposmā, kamēr nedarbojas pasažieru un to bagāžas biļešu pārdošanai lietots kases aparāts vai kases sistēma, lietotājs atbilstoši pasažieru pārvadājumus reglamentējošajos normatīvajos aktos noteiktajai kārtībai noformē un izsniedz darījuma partnerim biļeti.

Par noteikumu pārkāpumiem, neizsniedzot darījumu apliecinošo dokumentu, personas tiek sauktas pie administratīvās atbildības saskaņā ar Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksu.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl