Ebolas vīruss Latviju vēl neapdraud

Komentāri
Ebolas vīruss Latviju vēl neapdraud
FOTO: LETA

Iespējamās Ebolas vīrusa infekcijas saslimšanas jau skārušas tādas Eiropas valstis kā Vāciju un Austriju, jauna saslimšana reģistrēta arī ASV. Tomēr iespēja, ka Ebolas vīruss varētu nonākt līdz Latvijai, vēl ir pietiekami zema.

Ja kāds ar nāvīgo vīrusu saslimušais tiktu reģistrēts Latvijā, analīžu rezultātus sūtītu uz Zviedriju un tālāka rīcība būtu zināma divu dienu laikā. Tikmēr slimnieks atrastos Slimību profilakses un kontroles centrā (SPKC), kur viņam tiktu norīkota izolācija un veiktas pārbaudes. Latvijā dziļāku slimības izpēti neveic – to dara vien aptuveni septiņās slimnīcās pasaulē.

Iespējamību, ka bīstamā vīrusa infekcija varētu nonākt arī pie mums, pazemina arī tas, ka Latvijai nav tiešo avioreisu ar valstīm, no kurām izplatās infekcija – Gvineju, Libēriju, Sjerraleoni un Nigēriju. Ja kāds Latvijas iedzīvotājs tomēr būs lidojis uz kādu no tām, dodoties atpakaļ, viņam būs jāiziet ārsta pārbaude – ja konstatēs paaugstinātu ķermeņa temperatūru, būs jāpaliek uz ilgākām pārbaudēm.

Arī pēc atlidošanas 21 dienu ir nepieciešams novērot savu veselību. “Vienkāršam tūristam slimību iegūt būtu ļoti sarežģīti, taču neviens nevar garantēt, vai viņš mazgā rokas, izvairās no cieša kontakta ar savvaļas dzīvniekiem, nav saskāries ar kāda slima cilvēka ķermeņa šķirdumu,” norāda Perevoščikovs.

Lai nepieciešamības gadījumā ārsti Latvijā tomēr spētu reaģēt ātri un operatīvi, SPKC padziļināti izglīto ģimenes ārstus, slimnīcas un to personālus.

Lasi vēl