Dzīvošana kopmītnēs, dokumentu viltošana; vairākos noziegumos apsūdzēta bijusī Rīgas 1. medicīnas koledžas direktore

19 komentāri
Dzīvošana kopmītnēs, dokumentu viltošana; vairākos noziegumos apsūdzēta bijusī Rīgas 1. medicīnas koledžas direktore
IEVA ČĪKA, LETA / JĀNIS ZVĒRS, TV3 ZIŅAS

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa turpina skatīt krimināllietu, kurā par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu un citiem noziegumiem apsūdzēta bijusī Rīgas 1. medicīnas koledžas direktore Inese Bunga.

Bez Bungas uz apsūdzēto sola sēdusies arī viņas meita Linda Bunga, koledžas agrākā grāmatvede Lilija Golovača un Kora Resnā. Bunga esot dzīvojusi koledžas studentu dienesta viesnīcā bez maksas, kā arī izdarījusi vairākus citus pārkāpumus.

Laika posmā no 2011. līdz 2017. gadam apsūdzētā esot ļaunprātīgi izmantojusi dienesta stāvokli mantkārīgā nolūkā, bez īres līguma noslēgšanas dzīvoja koledžas studentu dienesta viesnīcas ēkā Rīgā, Tomsona ielā 39, savām personiskajām vajadzībām izmantojot vairākas telpas. Par dzīvošanu viņa nemaksāja noteikto īres maksu. Tāpat apsūdzētā atļāvusi, lai dienesta viesnīcas telpās bez maksas uzturas viņas radinieki un citas personas. Tādā veidā valstij tika nodarīti zaudējumi 55 156 eiro apmērā.

Persona apsūdzēta arī par piesavināšanās atbalstīšanu, proti, viņa pieļāva, ka citas personas vairākas reizes izmantoja koledžai izsniegto degvielas uzpildes karti. Kopā viņa atbalstīja piesavināšanos gandrīz 400 eiro apmērā.

Interesanti, ka pēc visa skandāla viņa turpina lasīt lekcijas tajā koledžā

Saskaņā ar lēmumu par lietas nodošanu tiesai persona apsūdzēta arī par grāmatvedības dokumentu viltošanu. Proti, tika viltoti grāmatvedības organizācijas dokumenti, kas apliecina koledžas transportlīdzekļa izmantošanas pamatotību un izdevumus, kā arī parakstīti dokumenti, kuros bija patiesībai neatbilstošas ziņas.

Vēl vienā epizodē persona apsūdzēta par piesavināšanos nelielā apmērā, proti, viņa parakstījusi dokumentu par nesaņemtu pakalpojumu, t.i., par sporta nodarbībām, kuras koledžā nebija notikušas, nodarot iestādei materiālo kaitējumu 300 eiro apmērā.

Apsūdzētā persona saukta pie kriminālatbildības pēc Krimināllikuma 318. panta trešās daļas, 179. panta pirmās daļas un 20. panta ceturtās daļas, 217. panta pirmās daļas un 180. panta.

19 komentāri