Dzīvnieku draugi pārmet PVD industriālo pārtikas ražotāju pārkāpumu piesegšanu

2 komentāri

Ar pārmetumiem par industriālo pārtikas uzņēmumu piesegšanu, tos nesodot par ”acīmredzamiem labturības” pārkāpumiem, pie Pārtikas veterinārā dienesta (PVD) šodien notika dzīvnieku draugu pikets. 

Organizācija Dzīvnieku brīvība uzskata, ka, tāpat kā zvēraudzētavās, arī vistu kūtīs notiekošo PVD uzrauga pavirši. Veterināra gan apliecina, ka, pārbaudot uzņēmuma Balticovo kūtis, nopietni pārkāpumi nav atklāti.

Biedrības Dzīvnieku brīvība aktīvisti pārliecināti, ka pārtikas veterinārais dienests piesedz industriālos pārtikas ražotājus kā Balticovo, kas vistām liek dzīvot šaušalīgos apstākļos.

Par to liecina plašu ažiotāžu guvušie nelegāli safilmētie video no Balticovo vistu kūtīm Madonā un Daugavpilī. Par spīti šaušalīgajiem skatiem, PVD nesen veiktajās pārbaudēs nopietnus pārkāpumus nekonstatēja.

Dzīvnieku draugi valsts veterināriem mēģināja arī parādīt, kā jūtas būros cieši saspiestās dējējvistas.

Tikmēr PVD dzīvnieku draugiem pārmet šova “taisīšanu” medijiem, tā vietā, lai pēc būtības izrunātu jautājumus.

Pārkāpumi par vistu ciešo saspiestību esot kūtīs novērsti. Tāpat tiekot risināts jautājums par pakaišiem, kuru daudzos būros joprojām nav.

Lai pārliecinātos, kādos apstākļos tiek dētas olas, šodien uz tikšanos ar uzņēmējiem aicināti dzīvnieku brīvības pārstāvji, bet nedēļas nogalē kūtīs ielaidīs žurnālistus.

TOP komentāri

 • Gunta Griniņa
  0 0 0

  Gunta Griniņa

  Kāda labturība viena par otras muguru,tur tā ir piebāzts,ka es brīnos,kā viņas vēl dēj,PVD ar savām aizmiglotām acīm vairs neko neredz,kā vienīgi naudu,un ,lai man kāds varētu iestāstīt,tur viss ir kārtībā,tad derētu viņu pašu iebīdīt būrītī un teikt viss ir kārtībā!PVD neizrādiet cilvēkiem savu acīmredzamo stulbumu.
 • Ina
  0 0 0

  Ina

  Vispār brīnos, kā tādos apstākļos vista(ja to var vēl saukt par vistu, apmilzusi, plika , tās ir šausmas) vēl spēj izdēt olu. Ja ārsti runā par to, ka dzīvnieki, kas streso, viņu ražotā produkcija pilna stresa, to mēs tagad izmantojam sev. Vai tādas olas vispār ražotas tik mežonīgos apstākļos ir lietojamas uzturā? Tur apstākļi tādi bijuši jau laika gaitā, tos nevar uzlabot ne nedēļas, ne mēneša laikā, kardināli nemainot pašu pieeju ražošanā, viņu solījumi ir meli, kāds to piesedz. Es šodien nepirku Madonas olas un nepirkšu, tādas pēc bilžu apskates. līdzēt situācijā var cilvēku protesti, atteikšanās pirkt to uzņēmumu olas, tad, kad uzņēmums jutīs cilvēku atteikumu, tad viņi sāks sakārtot savu ražotni. Citādi to sakārtos tikai teorētiski. tauta tiek barota jau tā ar sliktu pārtiku, nu vēl olas, kas nepieciešamas. Kauns šiem uzņēmumiem, barbari!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl