Dzīvnieku aizstāvji Vecrīgā sarīko akciju, kuras laikā var iejusties vistas lomā

2 komentāri
Dzīvnieku aizstāvji Vecrīgā sarīko akciju, kuras laikā var iejusties vistas lomā
Foto: Danuta Juste/TV3 Ziņas

Šodien, 20. augustā, Vecrīgā, pie Kaļķu un Vaļņu ielas krustojuma, atklāta mākslas instalācija un dzīvnieku aizstāvības akcija “Nr.3”, kas apmeklētājiem “ļauj iejusties sprostos turētu dējējvistu lomā”.

“Dzīvnieku brīvība” pārstāve Alise Miļūna informēja, ka akcijas mērķis ir informēt sabiedrību, ka Latvijā pārsvarā dējējvistas tiek turētas sprostos. Dējējvistu turēšanas apstākļus norādot pirmais cipars olu marķējumā: “0” nozīmē bioloģisko saimniecību, “1” – brīvās turēšanas apstākļus, “2” – turēšanu kūtī, savukārt sprostu apzīmē numurs “3”.

Biedrība apgalvo, ka Eiropas Savienībā vairāk nekā 50% dējējvistu esot atbrīvotas no sprostiem, taču “Latvijas uzņēmumi būtiski atpaliek”.

“Dzīvnieku brīvība” ir dzīvnieku aizstāvības organizācija, kas dibināta 2012. gadā. Biedrība informē sabiedrību par dzīvnieku aizstāvības jautājumiem, rīko ikgadējo pasākumu “Vegānfestivāls”, ir iniciējusi valsts aizliegumu izmantot cirkā savvaļas dzīvniekus un dējējvistu labturības politikas ieviešanu vairākos Latvijas uzņēmumos.

2 komentāri