Dzīvnieku aizstāvji turpina piketēt pret ziloņu dzīves apstākļiem Rīgas cirkā

Komentāri

Pie Rīgas cirka notiks kārtējais pikets, protestējot pret dzīvnieku, jo īpaši ziloņu, izmantošanu izrādēs.

Kopš jūlija sākuma pie Rīgas cirka notiek regulāri protesti. Trīs reizes nedēļā – pirms katras izrādes, kurā tiek izmantoti ziloņi, – vairāki desmiti cilvēku protestē pret dzīvnieku izmantošanu cirkā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Kampaņas “Par cilvēcīgu cirku” ietvaros kopš 3. jūlija savākti vairāk nekā 2,5 tūkstoši parakstu petīcijā par dzīvnieku cirka izbeigšanu Latvijā. Parakstu vākšana notiek vienlaikus piketos pie Rīgas cirka un internetā.

Vācijas Dabas aizsardzības pārvalde ar dokumentu kopijām esot apstiprinājusi, ka Rīgas cirka izrādēs izmantotais Āfrikas zilonis Sonja un Āzijas zilonis Vana Mana ir sagūstīti savvaļā un pieder pie apdraudētu savvaļas sugu dzīvniekiem. Latvijā šādu dzīvnieku izmantošana cirkā ir aizliegta ar likumu, taču šie ziloņi jau kopš marta tiek izmantoti Rīgas cirka izrādēs.

Sabiedrības protesti pret dzīvnieku izmantošanu Rīgas cirkā aizsākās aprīlī pēc tam, kad cirks atteicās pārtraukt sadarbību ar cietsirdībā pret dzīvniekiem pieķerto ziloņu dresētāju Larsu Holšeru. Turklāt vasarā Rīgas cirka vadība noslēdza vēl vienu sadarbības līgumu ar Holšeru, iekļaujot ziloņus jaunās programmas izrādēs.

Aktīvisti uzsver – cirka dzīvnieki tiek turēti ieslodzīti šauros krātiņos vai pieķēdēti, viņus regulāri transportē lielos attālumos, ilgstoši tur ieslodzītus šauros kravas furgonos. Lai panāktu, ka dzīvnieki izpilda sugai neraksturīgas darbības, bieži tiek pielietota vardarbīga dresūra, kuras laikā dzīvnieki tiek fiziski ietekmēti vai atstāti bez pārtikas un ūdens.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl