Dzintaru koncertzāli Jaunā viļņa zaudējums nesatrauc; uzstāties gribētāju netrūkst

0 Komentāru
Dzintaru koncertzāli Jaunā viļņa zaudējums nesatrauc; uzstāties gribētāju netrūkst
FOTO: LETA

Jauno izpildītāju konkurss Jaunais vilnis un virkne ar to saistīto pasākumu Jūrmalā nenotiks. Tā dēļ vietējie tirgotāji jau skaita zaudējumus un neiegūto peļņu.  Taču Dzintaru koncertzāli gaidāmās pārmaiņas nesatrauc, jo uzstāties gribētāju netrūkst visas vasaras garumā. 

Jūrmalas uzņēmēji zināja, ka vismaz četras nedēļas vasaras vidū būs finansiāli veiksmīgas. To nodrošina daudzie Krievijas tūristi, kuri Jūrmalā ieradās uz konkursu Jaunais vilnis un vēl vairākiem pasākumiem. Tā tas bijis vismaz pēdējos 10 gadus, taču šovasar, visticamāk, politisku uzskatu dēļ vairums no šiem pasākumiem Jūrmalā nenotiks. Vietējie tirgotāji prognozē ieņēmumu kritumu pat par 70 – 80%.

Jaunā viļņa organizatori jau paziņojuši, ka konkurss šovasar Jūrmalā nebūs. Nenotiks arī citi krievu estrādes koncerti.

”Humoršovs, KVN, Jaunais vilnis un Comedy club, šobrīd ir skaidrs, ka trīs no tiem nenotiks, protams, ka Jūrmalai tas bija cilvēku pieplūduma jautājums, arī daudzas nozares tika nodarbinātas, bet tur nav arī ko ilgi gremdēties atmiņās par pagātni, mums ir jāskatās nākotnē,” norāda Dzintaru koncertzāles direktors Guntars Ķirsis.

Tomēr tas, ka šie Krievijas estrādes koncerti nenotiks, nebūt nenozīmē, ka šajos datumos Dzintaru koncertzālē valdīs klusums. Pieprasījums ir ļoti liels.

Arī Jūrmalas dome ir pārliecināta, ka tukša vieta nepaliks un Krievijas tūristu vietā kūrortpilsētu apmeklēs citu valstu iedzīvotāji. Turklāt tiek prognozēts pat tūristu skaita pieaugums.

Nekādu atbalstu uzņēmējiem un viesnīcu īpašniekiem no pašvaldības puses sniegt nav paredzēts. Pagaidām nekas neliecinot par izmaiņām arī nekustamo īpašumu jomā.

Dzintaru koncertzāle ir eksistējusi arī pirms konkursa Jaunais vilnis un Jūrmala savu vērtību nav zaudējusi tāpēc, ka šis konkurss nenotiks. Koncertdzīves organizatori sola kvalitatīvas pārmaiņas.

Jau maijā ar 10 vērienīgiem koncertiem, kuros uzstāsies pasaulslaveni mākslinieki un izpildītāji, Dzintaru koncertzāle tiks atvērta pēc rekonstrukcijas.
0 Komentāru