1 komentārs
“Dzintars” grūtībās nonāca ne mūsu vainas dēļ, saka ražotnes vadītājs; skaties FOTO, kā ražo šo kosmētiku
FOTO: Ilze Vēbere ()

Šodien tika prezentēta grāmata par kompānijas darbības vēsturi “Dzintara aromāts”, kas ir stāsts par “Dzintars” vēsturi no tās pirmsākumiem 1849. gadā līdz mūsdienām. Grāmatas autore ir Ksenija Zagorovska. Grāmatas prezentācijā piedalījās arī ražotnes vadītājs Iļja Gerčikovs, kurš TV3 Ziņām pavēstīja: “”Dzintars” grūtībās nonāca ne mūsu vainas dēļ, un mūsu pircēji pierāda, ka mēs visu darām pareizi.”

Jau ziņots, ka kopš padomju laikiem labi pazīstamais kosmētikas ražotājs ”Dzintars” pēc publiskā paziņojuma, ka nespēj atmaksāt valstij parādus un lūdz tiesisko aizsardzību, izpelnījās neredzētu iedzīvotāju atbalstu – tirdzniecības apjomu tobrīd pat trīskāršojot. Uzņēmumā skaidro, ka finansiālās problēmas radījuši NVS valstu tirgi, kur eksportētajām precēm pēdējos gados bijis pamatīgs kritums. Kosmētikas ražotājs sola laist klajā jaunus produktus un darbību turpināt, taču eksperti norāda, ka, nemainot vadības stilu un biznesa domāšanu nepielāgojot 21. gadsimtam, uzņēmums tā arī neatdzims.

Nesen uzņēmums piedzīvojis divas krīzes. 2008. un 2014. gadā – bremzējās noieta tirgi, samazinājās pārdošanas apjomi, trūka apgrozāmie līdzekļi. Dzintaram sāka uzkrāties parādi, kādēļ iekavējās nodokļu maksājumi valstij – vairāk nekā 3 miljoni eiro.

Foto

Plašāk par “Dzintaru” TV3 Ziņās plkst. 19.00!

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl