Dziesmu svētku mēģinājumos dalībnieku bērni bez identifikācijas kartēm nevarēs atrasties

1 komentārs
Dziesmu svētku mēģinājumos dalībnieku bērni bez identifikācijas kartēm nevarēs atrasties
Foto: LETA

XXVI Vispārējo latviešu dziesmu un XVI Deju svētku mēģinājumos dalībnieku bērni bez identifikācijas kartēm nevarēs atrasties, to pirmdien preses konferencē sacīja svētku izpilddirektore Eva Juhņēviča.

Viņa skaidroja, ka šāds lēmums pieņemts, jo dalībnieki mēģinājumu laikā nav spējīgi nepārtraukti uzraudzīt savus bērnus. Kā citus apstākļus Juhņēviča minēja infekcijas riskus sakarā ar lielo dalībnieku skaitu, un pārkaršanas risku.

Runājot par zīdaiņiem, svētku rīkotāju pārstāve norādīja, ka ir neiespējami nodrošināt zīdaiņiem nepieciešamos higiēniskos apstākļus un vecākiem – nepieciešamo nemainīgo dienas grafiku.

Tāpat Juhņēviča uzsvēra, ka svētku norises vietās, it īpaši Mežaparka estrādē un Daugavas stadionā, mēģinājumu laikā joprojām norisināsies tehnikas uzstādīšanas darbi, kas nerada drošu vidi bērniem.

Kā aģentūrai LETA norādīja svētku sabiedrisko attiecību vadītāja Inga Vasiļjeva, iepriekšējos svētkos rīkotāji nebija definējuši skaidru atļauju vai aizliegumu dalībniekiem uz mēģinājumiem ņemt līdzi savus bērnus, taču šis jautājums aktualizējies sakarā ar pirmo reizi Dziesmusvētkos ieviestajām identifikācijas kartēm. Viņa arī sacīja, ka iepriekšējos svētkos bija vecāki, kuri savus zīdaiņus ņēma līdzi uz svētku lieluzvedumu mēģinājumiem.

Savukārt, runājot par nepilngadīgajiem dalībniekiem, Juhņēviča norādīja, ka tādi ir teju 20% no kopējā skaita, kas pašlaik ir aptuveni 43 290. Šo bērnu vecākiem saviem attiecīgajiem novadu koordinatoriem būs jāiesniedz parakstīts apliecinājums par iepazīšanos ar svētku noteikumiem, plānotās programmas noslodzi un bērnu sagatavošanu svētkiem.

Svētku nedēļā kolektīvu vadītājiem būs jānodrošina nepieciešamais pavadoņu skaits nepilngadīgajiem. Saskaņā ar Dziesmu svētku noteikumiem desmit bērniem vecumā līdz 14 gadiem nepieciešami divi pavadoņi, bet desmit jauniešiem vecumā no 14 līdz 18 gadiem vajadzīgs viens pavadonis.

Šovasar gaidāmo Dziesmu un Deju svētku identifikācijas kartēm februārī reģistrējās kopskaitā 43 252 potenciālie dalībnieki. Pēc reģistrācijas sākās koru, deju kolektīvu un pūtēju orķestru atlases intensīvākais posms – pēdējās atlases skates.

Svētku izpilddirektore Eva Juhņēviča pirms pēdējām skatēm norādīja, ka aptuveni 300 dalībnieki reģistrējušies gan koru, gan dejotāju lieluzvedumiem, un uzsvēra, ka Dziesmusvētku organizatori atradīs risinājumus, kā šādu iespēju dalībniekiem nodrošināt.

XXVI Vispārējie latviešu Dziesmu un XVI Deju svētki no 30. jūnija līdz 8. jūlijam norisināsies Latvijas valsts simtgades svinību zīmē.