Dziesmu un deju svētku rīkotāji vērsīsies policijā par iespējamu krāpšanos ar biļetēm

3 komentāri
Dziesmu un deju svētku rīkotāji vērsīsies policijā par iespējamu krāpšanos ar biļetēm
Foto: LETA

XXVI Vispārējie latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku organizatori pēc tikšanās ar SIA “Biļešu paradīze” pārstāvjiem nolēmuši vērsties Valsts policijā ar diviem iesniegumiem.

Pirmais iesniegums ir par faktu, ka sludinājumu portālos tiek piedāvāts iegādāties biļetes uz Dziesmu un deju svētku pasākumiem. Ņemot vērā lielo pieprasījumu pēc Svētku biļetēm, pasākuma rīkotāji pamatoti uzskata, ka var tikt veiktas krāpnieciskas darbības, viltojot Svētku biļetes un piedāvājot tās sludinājumu portālos, norāda organizatoru pārstāve Inga Vasiļjeva.

Valsts policiju lūgs veikt resorisku pārbaudi, lai noskaidrotu iespējamus likumpārkāpumu faktus.

Savukārt otrais iesniegums ir par aculiecinieka video, kurā fiksēts, kā biļešu pārdošanas pirmajā dienā, 3. martā, veikala “Sky More” telpās izvietotajā SIA “Biļešu paradīze” kasē esoša persona, iespējams, darbinieces klātbūtnē no atvilktnes paņem vairākas biļetes.

No video rodas priekšstats, ka persona ir, iespējams, ļaunprātīgi izmantojusi dienesta stāvokli un ieguvusi Svētku biļetes, apejot noteikto biļešu tirdzniecības kārtību, turpina Vasiļjeva. Ņemot vērā to, ka nav identificējams, vai biļetes ir uz kādu Svētku pasākumu, vai tās ir apdrukātas, kā arī, kas ir persona, kura veic šīs darbības, Svētku rīkotājs Valsts policiju lūdz veikt pārbaudi, lai noskaidrotu, vai video attēlo likumpārkāpuma faktu.

Jau vēstīts, ka XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku rīkotājs pirmdien tikās ar SIA “Biļešu paradīze” pārstāvjiem, lai nodotu aktu par konstatēto SIA “Biļešu paradīze” pakalpojuma sniegšanas pārkāpumu, piemērojot papildu komisijas maksu jeb apkalpošanas maksu pirkumiem internetā par interneta veikala izmantošanu, kā arī saņemt skaidrojumus par pakalpojuma izpildi, konstatētajām nepilnībām, kā arī iesūtītajām biļešu pircēju sūdzībām par biļešu iegādes procesu un lemtu par turpmāko rīcību.

Savukārt 6. martā plkst. 10.00 Latvijas Nacionālajā kultūras centrā notiks preses konference, kurā Svētku rīkotājs un SIA “Biļešu paradīze” sniegs sabiedrībai skaidrojumu par pakalpojuma izpildi un tā trūkumiem. Preses konferencē piedalīsies arī informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcijas “Cert.lv” pārstāvji.

3 komentāri