Dziesmu un deju svētku rīkotāji mīkstinājuši striktos kārtības noteikumus

1 komentārs
Dziesmu un deju svētku rīkotāji mīkstinājuši striktos kārtības noteikumus
Foto: LETA

Dziesmu un deju svētku rīkotājiem trešdien nācās skaidroties par striktajiem kārtības noteikumiem svētku norises vietās. Atsevišķus punktus jau nācies mīkstināt.

No noteikumiem, piemēram, svītrots sākotnējais uzstādījums liegt pasākumu vietās ienest ēdienu un dzērienus. Bet nemainīts palicis noteikums, ka svētku dalībnieki uz mēģinājumiem bērnus līdzi nevarēs ņemt.

Simtgades Dziesmu un deju svētki, kas sāksies jau pēc 10 dienām, būs vērienīgākais masu pasākums galvaspilsētā pēdējo gadu laikā, tāpēc īpaša uzmanība tiks pievērsta tam, lai novērstu jebkādus drošības riskus. Tapuši arī īpaši kārtības noteikumi dziesmu svētku dalībniekiem, savukārt nepilngadīgo dalībnieku vecākiem jāparaksta īpaša piekrišana. Viens no tās punktiem – par riskiem, ko dalībniekiem rada koncertu scenogrāfijas līdzekļi, – gan vecākiem rada jautājumus.

Gundega Grīnberga
svētku dalībnieces mamma

Kā es varu uzņemties atbildību par sava bērna drošību tajos procesos, kuros es neesmu piedalījusies? Es saprotu, ja es piedalītos programmas izstrādē, scenogrāfijas līdzekļu izstrādē, tad es varu uzņemties atbildību, jo zinu, kas tur notiek, bet es nevaru šo procesu ietekmēt. Kaut kas nogāžas, uzkrīt virsū dalībniekiem, un viņi paši uzņemas atbildību par to, jo ir parakstījušies, nu, šajā gadījumā vecāki.

Svētku rīkotāji gan pārmetumus noraida un iesaka rūpīgāk izlasīt anketu. Vecākiem adresētajā piekrišanā runa par tehnisku problēmu izraisītiem riskiem neesot.

Eva Juhnēviča
SSVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku izpilddirektore

Es tad laikam tomēr nocitēšu to teikumu – tātad: aizbildnis ir iepazinies ar visu pasākumu programmām, scenogrāfijas līdzekļiem – parastā vienkāršā latviešu valodā tie ir rekvizīti, tātad tas nav stāsts par scenogrāfiju, kas ir drošība. Deju lieluzvedumā tie ir atsevišķi rekvizīti, savukārt koru dziedāšanā tās pārsvarā ir dziedāšanas grāmatas.

Tikmēr zvērināta advokāte Solvita Olsena, kas dzied Latvijas Universitātes absolventu korī, satraucis dziesmu svētku kārtības noteikumos sākotnēji ierakstītais liegums pasākumu norises vietās ienest savu pārtiku un dzērienus. Par šo jautājumu viņa pat bija gatava vērsties tiesā. Nu gan problēma esot atrisināta.

Solvita Olsena
zvērināta advokāte

Pēc mana iesnieguma rīkotājs ir atcēlis ierobežojumus dalībniekiem ņemt līdzi pārtiku un dzērienus, tas, protams, ir ļoti pozitīvs solis sadarbībai ar dalībniekiem. Ir gan vēl ierobežojums, kas neattiecas uz mani, – par maziem bērniem. Šis ierobežojums ir palicis spēkā.

Dziesmu svētku rīkotāji atzīst, ka norma par ēdiena ienešanas aizliegumu koriģēta. Tomēr alkoholu dalībniekiem līdzi ņemt gan nebūs ļauts. “Šis ierobežojums ir sabiedrības ieguvums versus indivīda tiesību ierobežojums. Jā – alkoholu mēs neļaujam dalībniekiem ņemt līdzi – ne uz mēģinājumiem, ne uz koncertiem.”

Atgādinām, ka vēl viens aizliegums attiecas uz suņiem, kas pavada cilvēkus ar īpašām vajadzībām. Par vājredzīgo nogādāšanu uz sēdvietu parūpēsies dziesmu svētki brīvprātīgie.

1 komentārs