Komentāri

Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku koncertus šogad vērojuši 66 600 skatītāju, bet kopumā svētku laikā notikušos pasākumus apmeklējuši ap 200 000 cilvēku. Organizatori uzskata, ka kopumā svētku nedēļu var saukt par izdevušos.

Agra Bērziņa, XI Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku izpilddirektore

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Es varu droši teikt – svētki izdevās. 11. Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki atkal parādīja, cik krāšņi, cik krāsaini var būt Latvijas skolēni, cik daudzveidīgas mēs varam izveidot svētku programmas.

Tomēr ēnu pār svētkiem met bērnu veselības problēmas noslēguma koncerta ģenerālmēģinājuma laikā. Mediķi šodien skaidroja, ka tad noģībuši aptuveni 50 dalībnieku. Noslēguma koncerta mākslinieciskais vadītājs nepiekrīt, ka bērni mēģinājumos uz estrādes bijuši pārāk noslogoti un saļimuši tāpēc. Vienā dienā mēģinājumos nācies pavadīt ap septiņām stundām, taču bijuši arī pārtraukumi un pauzes.

Lai līdzīgas situācijas vairs neatkārtotos, tikšot veidota īpaša komisija, lai vērtētu bērnu slodzes samērīgumu, ēdienkartes saturu un tamlīdzīgi.

Atbildīgo amatpersonu skaidrojumi par bērnu veselības problēmu cēloņiem ir dažādi un pretrunīgi. Tikmēr Bērnu klīniskās universitātes slimnīcā, kuras ārsti aprūpēja ģībušos skolēnus, LNT Ziņām norādīja, ka galvenie bērnu saļimšanas iemesli bijuši divi – pirmkārt, emocionāls satraukums; otrkārt – ūdens trūkums organismā.

Labā ziņa ir tā, ka pašlaik visi svētku dalībnieki ir sveiki un veseli.

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

Vasara šogad Latvijā nav bijusi tā svelmainākā, taču tas nenozīmē, ka Taviem matiem nav nepieciešama īpaša – vasaras sezonas – kopšana. Galvasrota jāpasargā gan no ultravioletā starojuma, gan vēja ietekmes. Aplūko ekspertu ieteikumus – kādus produktus labāk izmantot, lai sasniegtu vislabāko rezultātu!

Lasi vēl