1 komentārs
Dziesmu un deju svētku laikā slimnīcā nogādāti 156 bērni; pārsvarā konstatēta atūdeņošanās un trauksmes stāvoklis
FOTO: LETA

12. jūlijā ar koncertu Manā dziesmā tu… noslēdzās XI Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki. To norises laikā no 6. līdz 12. jūlijam Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā tika nogādāti 156 bērni, no kuriem hospitalizēti 10.

Gandrīz puse – 71 dalībnieks – slimnīcā nonākuši saspringtākajās dienās, 11. un 12. jūlijā, kad notika ģenerālmēģinājums, noslēguma koncerts un Dziesmu un deju svētku  gājiens. 11. jūlija vakarā BKUS ieradās 46 pacienti, no kuriem seši tika hospitalizēti, bet visi jau nākamajā dienā izrakstīti no slimnīcas.

Kā atzīst slimnīcas mediķi, slimnīcā nogādātajiem pacientiem pārsvarā konstatēta dehidratācija un trauksmes stāvoklis. Medicīniskas indikācijas, lai saņemtu palīdzību, bija salīdzinoši nelielai pacientu daļai, lielākajā daļā gadījumu no 11. jūlija vakarā ievestajiem pacientiem konstatēts trauksmes stāvoklis, kas neprasīja atrašanos stacionārā, taču, tā kā daudzi bērni ieradušies no reģioniem un viņiem nebija iespējas atgūties mājas apstākļos, tika pieņemts lēmums tos nogādāt slimnīcā.

Mediķi akcentē, ka ļoti svarīgi ir nepārtraukti bērniem atgādināt par nepieciešamību uzņemt ūdeni daudzumā, kas ir vairāk nekā ikdienā ierasts. Būtiski ir neaizmirst regulāras un pilnvērtīgas ēdienreizes, kā arī naktsmieram veltīt vismaz 7-8 stundas.

Šādiem svētkiem ir jāgatavojas īpaši, un arī ģimenes ārstiem jāpārvērtē bērnu stāvoklis, jo ir ļoti iela iespēja, ka paaugstinātas fiziskas un emocionālas slodzes apstākļos var paasināties hroniskas saslimšanas.

TOP komentāri

  • Kristaps Zaļais
    0 0 0

    Kristaps Zaļais

    Tas norāda, ka šie svētki ir jāaizmirst un nav jāsvin

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

ASOCIĀCIJU TESTS! Mēs uzminēsim, kā Tu pavadīji vasaru!

ASOCIĀCIJU TESTS! Mēs uzminēsim, kā Tu pavadīji vasaru!

Vasaru pārsvarā pavadīji siltās zeķēs, vērojot lietus lāses aiz loga, vai arī gluži pretēji – aktīvi sportojot brīvā dabā, pa vidu daudziem koncertiem un festivāliem? Godīgi aizpildi šo testu un skaties – vai mēs spēsim uzminēt, kāda patiesībā bija Tava vasara!

Renārs Zeltiņš pirmo reizi Stokholmā

Renārs Zeltiņš pirmo reizi Stokholmā 2

Klāt ”Zelta kruīza: Rīga-Stokholma” nākamā epizode, kurā ”Tallink” kuģa ”Romantika” jaunais kruīza vadītājs Renārs Zeltiņš nonāk Zviedrijas galvaspilsētā Stokholmā. Šī ir pirmā Zeltiņa viesošanās gan Stokholmā, gan Zviedrijā vispār. Viss ir nevainojami – laiciņš saulains, pilsēta skaista, ko redzēt daudz. Stokholmā laiks paiet tik ātri, ka drīz vien jāsteidzas atpakaļ uz kuģi.

Lasi vēl