1 komentārs
Dziesmu un deju svētku laikā slimnīcā nogādāti 156 bērni; pārsvarā konstatēta atūdeņošanās un trauksmes stāvoklis
FOTO: LETA

12. jūlijā ar koncertu Manā dziesmā tu… noslēdzās XI Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki. To norises laikā no 6. līdz 12. jūlijam Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā tika nogādāti 156 bērni, no kuriem hospitalizēti 10.

Gandrīz puse – 71 dalībnieks – slimnīcā nonākuši saspringtākajās dienās, 11. un 12. jūlijā, kad notika ģenerālmēģinājums, noslēguma koncerts un Dziesmu un deju svētku  gājiens. 11. jūlija vakarā BKUS ieradās 46 pacienti, no kuriem seši tika hospitalizēti, bet visi jau nākamajā dienā izrakstīti no slimnīcas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Kā atzīst slimnīcas mediķi, slimnīcā nogādātajiem pacientiem pārsvarā konstatēta dehidratācija un trauksmes stāvoklis. Medicīniskas indikācijas, lai saņemtu palīdzību, bija salīdzinoši nelielai pacientu daļai, lielākajā daļā gadījumu no 11. jūlija vakarā ievestajiem pacientiem konstatēts trauksmes stāvoklis, kas neprasīja atrašanos stacionārā, taču, tā kā daudzi bērni ieradušies no reģioniem un viņiem nebija iespējas atgūties mājas apstākļos, tika pieņemts lēmums tos nogādāt slimnīcā.

Mediķi akcentē, ka ļoti svarīgi ir nepārtraukti bērniem atgādināt par nepieciešamību uzņemt ūdeni daudzumā, kas ir vairāk nekā ikdienā ierasts. Būtiski ir neaizmirst regulāras un pilnvērtīgas ēdienreizes, kā arī naktsmieram veltīt vismaz 7-8 stundas.

Šādiem svētkiem ir jāgatavojas īpaši, un arī ģimenes ārstiem jāpārvērtē bērnu stāvoklis, jo ir ļoti iela iespēja, ka paaugstinātas fiziskas un emocionālas slodzes apstākļos var paasināties hroniskas saslimšanas.

TOP komentāri

  • Kristaps Zaļais
    0 0 0

    Kristaps Zaļais

    Tas norāda, ka šie svētki ir jāaizmirst un nav jāsvin

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl