Dziesmu un deju svētkos piedalīsies rekordliels skaits dalībnieku

3 komentāri
Dziesmu un deju svētkos piedalīsies rekordliels skaits dalībnieku
Foto: LETA

Jau pavisam drīz Rīgā savīsies dziesma un deja. Proti, svētku reģistrācijai ir apstiprināti vairāk nekā 43 000 dalībnieku.

Tomēr, kamēr vieni nepacietībā gaida svētku svinēšanu, citi steidz risināt vēl neatbildētus jautājumus. Lai gan liels darbs jau ir izdarīts un jau pēc mēneša Dziesmu un deju svētki iegūs reālas aprises, galvu organizatoriem jālauza par ne vienu vien jautājumu.

“Arīdzan ir šie izaicinājumi – gan par biļešu jautājumu, gan par dalībnieku plānošanu uzturēšanās vietās, gan drošības jautājumi, patiesībā, šie ir tādi liela mēroga pasākuma organizēšanas jautājumi, bez kuriem neiztiks nevienā lielā pasākumā,” atzina XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku izpilddirektore Eva Juhnēviča.

Tomēr repertuārs ir apgūts, laukumu, mēģinājumu un koncertu plāni – izstrādāti. Rekordlielais dalībnieku skaits – 43 000 – gatavi svinībām, ko atklās 1. jūlijā ar Garīgās mūzikas koncertu Doma baznīcā, Svētku dalībnieku gājienu un koncertu pašiem dalībniekiem.

Nedēļas laikā Rīgā gaidāmi 65 pasākumi, no kuriem lielākā daļa būs bez maksas. Tomēr par smagsvariem uzskatāmi vien daži – tie, kuru biļetes savulaik izķertas vien pāris stundu laikā.

“Skatoties šīs te skates un vērojot, zināmā mērā ar pieskaņu, koncertus, kas notiek pašlaik novados, Latvijā, man ir tāda pārliecība, ka svētki būs ļoti emocionāli un ļoti jaudīgi,” pauž Deju lieluzveduma “Māras zeme” mākslinieciskais vadītājs Jānis Purviņš.

Tomēr nemainīgi gaidītākais notikums ir Noslēguma koncerts. “Process ir jau diezgan sen sācies. Laiks skrien ātri, bet nu jau gandrīz trīs gadi ir pagājuši kopš šīs idejas virmo uz materializējas. Protams, ir dažāda veida ērkšķīši, sākot ar pašu grūtāko, kas ir repertuāra izvēli,” uzsver Noslēguma koncerta mākslinieciskais vadītājs, diriģents Mārtiņš Klišāns.

Viņš arī atzīst, ka viens no emocionālākajiem mirkļiem Noslēguma koncertā būs Raimonda Paula “Manai dzimtenei” izpildīšana. Vai pats maestro sēdēs pie klavierēm, tas joprojām paliek miglā tīts.