Dziesmu un deju svētkos ēdinātājiem dienā jāgatavo 90 tūkstoši maltīšu

1 komentārs

Dziesmu un deju svētku nedēļā vienmēr aktuāls ir arī skolēnu ēdināšanas jautājums. Izrādās, ka dienā pavāriem jāsagatavo apmēram 90 tūkstoši porciju. Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) inspektori pārbaudes šajās ēdnīcās veic katru dienu.

Līdzīgi kā iepriekšējos Skolēnu dziesmu svētkos arī šogad ir vienotā ēdienkarte. Taču, lai ēdiens arī garšotu vienādi, visur pirmo reizi ir vienota tehnoloģiskā karte.

Katru rītu brokastīs tiek pasniegta kāda graudu putra; pusdienās ir zupa un otrais ēdiens. Šodien, piemēram, brokastīs paredzēti griķi ar cīsiņiem, siermaize un tēja, bet pusdienās būs borščs un sakņu sautējums. Vai dalībnieki ir apmierināti ar allaž jutīgo jautājumu.

Rīgas centra humanitārās vidusskolas virtuvē pavāri gaida uz pusdienām ierodamies dejotājus, un vienlaikus gatavo arī vakariņas citai grupai. Darbinieki nakšņo skolā, jo darba dienas vēlu beidzas un agri atkal sākas. Taču vēl pirms ēdieni ir pasniegti, tos pārbauda Pārtikas un veterinārā dienesta inspektori.

Svētku organizatori stāsta, ka visām svētku dienām izstrādāta vienota ēdienkarte un pirmo reizi pavāriem ir arī vienota tehnoloģiskā karte.

PVD no 4. jūlija sācis pastiprinātas pārbaudes ēdināšanas vietās. Līdz šim būtiski pārkāpumi nav atklāti.

Parasti vārīgie jautājumi bijuši ēdiena uzglabāšana neatbilstošā temperatūrā, taču PVD norāda, ka vismaz pēdējos divos Dziesmu un deju svētkos izdevies izvairīties no situācijas, ka kāds būtu saindējies ar pārtiku un ka situācija kopumā ir uzlabojusies.

TOP komentāri

  • Dalībnieks!
    0 0 0

    Dalībnieks!

    Mūsdienu deju lielkoncerta "Te mēs esam"dalībniekus Kīpsalā baroja drausmigi mazas porcijas,ka pat maziem bērniem nepietika,zupas bija kā buljons,makaronos bija mati un viss tika pasniegts plastmasa traukos!Ja vienā dienā griki bija pusdienās,tad nākamajā dienā atkal griki bija jau bija vakarińās!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl