Dziesmu svētku izpilddirektore: Tuvākajā laikā tiks sagatavots iesniegums tiesā pret “Biļešu paradīzi”

1 komentārs
Dziesmu svētku izpilddirektore: Tuvākajā laikā tiks sagatavots iesniegums tiesā pret “Biļešu paradīzi”
ĢIRTS OZOLIŅŠ, F64

Tuvākajā laikā tiks sagatavots iesniegums tiesā pret “Biļešu paradīzi” par Dziesmu un deju svētku biļešu tirdzniecību, tā intervijā “900 sekundēm” apliecināja Dziesmu un deju svētku izpilddirektore Eva Juhņēviča.

Viņa apliecināja, ka šis jautājums joprojām ir aktuāls un pie tā norit juristu darbs: “Latvijas Nacionālais kultūras centrs (LNKC) ir sagatavojis pieteikumu tiesas procesa uzsākšanai, līdz ar to tuvākajās nedēļās tas nāks klajā ar plašāku informāciju, kā šis process virzīsies.”

Tomēr viņa vērš uzmanību, ka tas neizslēdz jautājumu, ko darīt ar biļešu sadali turpmāk un kādā veidā to īstenot. “Pavasara situācija pierādīja, ka šis esošais modelis ir novecojis,” saka Dziesmu un deju svētku izpilddirektore.

Juhņēviča pieļauj, ka nākamajos svētkos, iespējams, biļetes jāsadala proporcionāli starp dalībniekiem un tad pārējās jānodod publiskai iegādei. “Tas jau ir Dziesmu svētku fenomens – tos veido paši cilvēki un līdz ar to manā izpratnē būtu korekti, ja būtu šis proporcionālais sadalījums. Bet, lai noteiktu, kāds būs proporcionālais sadalījums, ir jāveic aptaujas, aprēķini un jāpiesaista finansisti, ekonomisti, lai tas modelis tiktu uzbūvēts korekts un pēc taisnīguma principa.”