Dziesmu svētku dalībnieki tiks izmitināti 73 skolās; pielāgot dzīvošanas apstākļus ar katru gadu kļūst grūtāk

0 Komentāru
Dziesmu svētku dalībnieki tiks izmitināti 73 skolās; pielāgot dzīvošanas apstākļus ar katru gadu kļūst grūtāk
Foto: LETA

Ar katru gadu pielāgot skolas Dziesmu un deju svētku dalībnieku izmitināšanai kļūst arvien grūtāk, jo mācību iestādes nav viesnīcas, taču prasības ir gandrīz tādas pašas kā ēkām, kurās cilvēki tiek izmitināti pa nakti.

Tā atzinuši Dziesmu un deju svētku Rīgas domes rīcības komitejas pārstāvji. Galvaspilsētai svētku organizēšanas procesā jāatbild, galvenokārt, par praktiskas dabas jautājumiem, no kuriem viens no sarežģītākajiem ir tieši skolu telpu pielāgošana.

Proti, tām ir jāatbilst visām ugunsdrošības prasībām, jābūt detektoriem, rezerves durvīm, logiem, izejas plāksnītēm, kas naktī spīd – tas viss jāierīko kā viesnīcā, lai saņemtu izmitināšanas atļauju. Taču skolu ēkām daudzu šādu nianšu nav. Šobrīd ugunsdrošības prasībām neatbilst vēl sešas skolas.

“Ja tur cilvēki guļ pa nakti, tur ir pavisam citas prasības nekā parasti skolā, līdz ar to ir tādi darbi, ko ugunsdzēsēji pieprasa, piemēram, evakuācijas plāksnīšu izgaismošana, šīs plāksnītes šobrīd tiek uzstādītas, un tad arī šie atzinumi būs,” norāda Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta pārstāve Indra Vilde.

Kopumā dalībnieki tiks izmitināti 73 Rīgas skolās, kas ir lielākais piesaistīto skolu skaits pēdējo gadu laikā.

0 Komentāru