Dziesmu svētku dalībnieki mēģinājumos bez identifikācijas kartēm nedrīkstēs atrasties

1 komentārs
Dziesmu svētku dalībnieki mēģinājumos bez identifikācijas kartēm nedrīkstēs atrasties
Foto: f64

Šīs vasaras Dziesmu un deju svētki dalībnieku skaita ziņā solās būt līdz šim vērienīgākie. Dalībai pieteikušies gandrīz 2000 kolektīvu, un svētku rīkotāji aicina ņemt vērā ieteikumus un kārtības nosacījumus, lai svētki noritētu bez nepatīkamiem atgadījumiem. Visiem dalībniekiem būs jānēsā elektroniskās ID kartes. Baros trīsreiz dienā. Un, kā vienmēr, dzīvošana – Rīgas skolu telpās.

Nedaudz vairāk kā pēc mēneša sāksies vasaras lielākais notikums – Dziesmu svētki. Pa brīvības ielu, svētku gājienā, kas būs centrālais svētku atklāšanas pasākums, dosies rekordliels dalībnieku skaits: 43 000 cilvēku. Ar tik lielu dalībnieku skaitu lēsts, ka gājiens ilgs vismaz septiņas stundas.

Tuvojoties lielajam notikumam, svētku rīkotāji vērš uzmanību, ka dalībniekiem būs ne tikai jārāda savas mākslinieciskās dotības, bet jāievēro arī noteikumi. Šogad pirmo reizi katram dalībniekam būs iedalīta elektroniska identifikācija karte, ar kuru varēs tikt pie maltītes un bez maksas braukt sabiedriskajā transportā. Tā arī darbosies kā caurlaide norises vietās.

“Katrs dalībnieks norises vietās skenēsies. Tas nozīmē, ka mums ir statistika, kā dalībnieki apmeklē mēģinājumus,” norāda svētku izpilddirektore Eva Juhņeviča.

Visi dalībnieki tiks apdrošināti. Šajos svētkos rīkotāji arī pirmo reizi pieņēmuši lēmumu, ka dalībnieki savas atvases uz mēģinājumiem nedrīkstēs ņemt līdzi – norises vietās varēs atrasties tikai tie, kam būs identifikācijas kartes. Šāds lēmums pieņemts, domājot par bērnu drošību.

“Ja vecāki paši piedalās mēģinājumos, viņi nevar pilnvērtīgi uzraudzīt savu bērnu. Ņemot vērā, cilvēku lielo skaitu, ir paredzams infekciju risks,” saka Juhņeviča.

Katram dalībniekam būs iedotas somiņas ar kakla lentēm, lietusmēteļiem, sēdpaklājiņiem, nelielu aptieciņu un svētku bukletu. Tāpat katram tiks nodrošinātas trīs ēdienreizes dienā astoņu eiro vērtībā. Tomēr, atbilstoši savai rocībai katra pašvaldība var piemaksāt, ja vēlas saviem dalībniekiem nodrošināt bagātīgāku maltīti. Ēdienkartes izstrādāji saka, ka domāts, lai būtu pietiekama enerģētiskā vērtība.

“Neizbēgami, tie ir graudaugi, putra, maize, kartupeļi. Ir padomāts, lai ir sātīgi, tātad gaļa. Iespēju robežās dārzeņi, augļi. Neaizmirst padzerties. Lai ūdens vienmēr ir pa rokai. Slāpēm ir jāklausa un pat jāapsteidz, lai slāpes nebūtu,” atgādina Latvijas Diētas ārstu asociācijas priekšsēdētājs Andis Bērmanis.

Kā allaž, dalībieki mitināsies Rīgas skolās. Vairums no tām lielā iemītnieku skaita uzņemšanai ir gatavas. “Ja kādā skolā izmitināti ir 1., 2., 3. stāvā, bet mēs nevaram prasības nodrošināt 3. stāvā, mēs pārvietosim uz citu skolu, kur būs 1.stāvs. Tas ir saistīts ar ugunsdrošības izejām,” norāda Rīgas domes izpilddirektors Juris Radzevičs (GKR).

Pārbūvētais Daugavas stadions jau nodots ekspluatācijā, savukārt Mežaparka estrādē būvdarbi vēl notiek un to solīts ekspluatācijā nodot jūnijā.