2 komentāri

Lai meklētu izeju no saspīlētās situācijas ”Rīgas dzemdību namā”, ar ārstiem un vecmātēm šorīt tikās veselības ministre Anda Čakša. Saruna notika aiz slēgtām durvīm un beidzās bez vērā ņemamiem rezultātiem. Ministre uzsvēra, ka papildu naudas lielākām algām nav – tā jāatrod piešķirtā finansējuma ietvaros.

Savukārt mediķi rēķina, ka viņu prasību izpildei ar to nepietiks un saglabā kareivīgu noskaņojumu: vai nu prasību izpilde, vai – kolektīvs atlūgums.

Atalgojuma skandāls Dzemdību namā uzbangoja šīs nedēļas sākumā un šorīt ar ārstiem un vecmātēm klātienē tikās nozares ministre Anda Čakša.

Tikšanās ilga apmēram stundu. Pēc tās ministre paziņoja, ka nauda lielākām algām ir jāatrod jau esošā finansējuma ietvaros. Viņa atgādināja, ka šogad finansējums vienām dzemdībām palielināts par 50 eiro. Dzemdību nama vadībai kopā ar īpašniekiem – Rīgas Domes vadību – esot jālemj par šīs naudas pārdali par labu lielākām ārstu un vecmāšu algām.

Čakša solīja painteresēties, kam un kāpēc novirzīti šie 50 eiro un kāda tur ir Rīgas Domes vadība un Dzemdību nama valdes atbildība.

Vecmātes un ārsti  nav gatavi piekāpties un cer uz topošo un jauno māmiņu sapratni.

Dzemdību nama valdes priekšsēdētāja Dagnija Vilnīte saka – šie papildu 50 eiro tiek novirzīti personāla algām, taču ne tikai ārstiem un vecmātēm, bet arī – tāpēc arī reālais pielikums esot tik mazs. Lai izpildītu prasības, finansējumam par vienām dzemdībām papildus vēl būtu nepieciešami vairāk nekā 100 eiro.

Ministre Čakša papildus finansējumu vēl nesolīja, norādot, ka plāno situāciju pārrunāt ar premjerministru Māri Kučinski.

Ministre kārtējo reizi atzina, ka atalgojums veselības aprūpē ir zems, tāpēc viņa centīšoties panākt, lai nākamgad mediķu algu pieaugumam piesaistītu papildus 150 miljonus eiro.

TOP komentāri

  • Arta
    +1 +1 0

    Arta

    Nemurgojiet. Kada ir attieksme un profesionalisms laukos? Piedavajiet ari Rigai nolaisties? Un es negribetu, lai manas dzemdibas pienem students, kuram vecaki maksa par augstskolu. Nav normali, ka arsti, kuriem nav tiesibu kludities, sanem 5 eiro stunda uz papira

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl