Komentāri

Uzņēmums Latvijas dzelzceļš (LDz) un Jūrmalas pilsētas dome mēnešiem nespēj vienoties, kas apsaimniekos labierīcības jaunajās stacijās un pieturas punktos.

Gada laikā, kopš sākās dzelzceļa staciju modernizācijas projekta aktīvā fāze, Vaivari ir viena no tām vietām, kas piedzīvojusi visradikālākās vizuālās pārvērtības. 200 metrus tālāk pārvietota vecā stacijas ēka, un arī jaunā modernā būve kopš vasaras beigām citā veidolā – tagad apšūta ar baltiem dēļiem, jo iepriekšējā izskatā netika ļauts to pieņemt ekspluatācijā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Taču pēc modernizācijas atklājušās arī citas problēmas. Pasažieri, kuri vēlas izmantot labierīcības, tiek sūtīti uz bio tualeti blakus stacijas ēkai.

LDz skaidro, ka nevar vieni uzņemties stacijas tualešu apsaimniekošanu, un uzskata, ka jāiesaistās Jūrmalas domei.

”Mēs risinām jautājumu ar Jūrmalas pašvaldību ne tikai šajā stacijā, bet arī vairākās citās stacijās par iespēju apsaimniekot labierīcības,” komentēja LDz pārstāvis Māris Ozols.

Uzņēmums norāda: tā kā Jūrmala gūst ienākumus no tūrisma nozares, tad arī pašai pilsētai būtu jāiesaistās šī jautājuma sakārtošanā. Kūrortpilsēta tam nevēlas piekrist.

Foto

Video

”Tad jau katrs veikals un restorāns arī var pateikt, ka ir daudz tūristu un tie ir vajadzīgi priekš pilsētas, tad lai pilsēta apsaimnieko veikalu tualetes arī,” sprieda Jūrmalas pilsētas domes deputāts Jānis Lediņš (ZZS). Jūrmalas dome aprēķinājusi, ka tualešu apsaimniekošanas izdevumi visās stacijās būtu ap 120 000 eiro gadā.

Tikmēr vēsturiskā Vaivaru stacijas koka ēka pēc atjaunošanas tagad stāv tukša mežmalā. Mākslas zinātnieks, Jūrmalas aizsardzības biedrības pārstāvis Rihards Pētersons uzskata, ka tas esot tikai laika jautājums, kad ēka zaudēs pieminekļa statusu.

”Ja neveic savu pirmatnējo, sākotnējo funkciju, zaudē savu vērtību,” saka Pētersons.

Savukārt Ozols norāda, ka stacija vēl nav līdz galam pabeigta. ”Mēs esam saskaņojuši būvprojektu par elektrības ievilkšanu, un jau nākamajā nedēļa tiks iesniegts ”Sadales tīklam”, kuri tad lems un īstenos elektropievada būvniecību,” informēja Ozols. Drīzumā vēsturiskajai Vaivaru koka stacijai konkursā tiks meklēts īrnieks.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl