Dzelzceļa saimniecībā gaidāmas kardinālas izmaiņas

0 Komentāru
Dzelzceļa saimniecībā gaidāmas kardinālas izmaiņas
Foto: f64

No nākamā gada iecerēts kardināli mainīt sistēmu tam, kā tiek apmaksāta dzelzceļa infrastruktūra pasažieru pārvadājumos.

Dzelzceļa transporta jomas pārvaldītājs – Valsts dzelzceļa administrācija – rosinājusi izmaiņas maksas aprēķināšanā, paredzot, ka “Pasažieru vilciens” turpmāk sedz tikai tiešās izmaksas, nevis apmaksā visu, kas saistīts ar sliežu izmantošanu.

Tādējādi Latvijas dzelzceļa rēķins, kura apmaksai turklāt Pasažieru pārvadātājs regulāri lūdza valsts subsīdijas, saruks četrkārtīgi – no aptuveni 38 līdz astoņiem miljoniem eiro.

“Tas ir Eiropas dzelzceļa filozofijas tiešs pamatprincips, ka subsidējams ir nevis pārvadātājs, bet subsidējams ir infrastruktūras pārvaldītājs. No 2019. gada Latvijas dzelzceļš kļūst par valsts subsidējamu uzņēmumu un tas ir valsts obligāts pienākums, pie tam tas nerada nekādu papildu budžeta uzdevumus,” saka Valsts dzelzceļa administrācijas direktors Juris Iesalnieks.

Jāpiebilst, ka šīs izmaiņas nekādu iespaidu uz vilciena biļešu cenām neatstās, bet plašāk par to stāstīsim ziņās astoņos.

 

0 Komentāru