Dzelzceļa elektrifikācijas projektu plāno sākt ar virzienu uz Ventspili; izmaksas 660 miljoni

Komentāri
Dzelzceļa elektrifikācijas projektu plāno sākt ar virzienu uz Ventspili; izmaksas 660 miljoni
FOTO: LETA ()

Tiks sākts Latvijas dzelzceļa tīkla elektrifikācijas projekts. Latvijas dzelzceļš pārstāvji informēja, ka to paredzēts sākt, elektrificējot posmu Ventspils virzienā.

Projekta pirmajā posmā no 2019. līdz 2023. gadam paredzēts elektrificēt līnijas virzienā uz Ventspili, kā arī līnijas Daugavpils-Krustpils, Rēzekne-Krustpils. Projekta kopējās izmaksas ir 660 miljoni eiro. Savukārt otrajā posmā no 2020. līdz 2025. gadam iecerēts elektrificēt līnijas Krustpils-Šķirotava, Daugavpils-Indra virzienā uz Rīgu. Savukārt šā projekta kopējās izmaksas – 519 miljoni eiro.
Pašreiz Latvijai šim projektam ir pieejams Eiropas Savienības līdzfinansējums 347 miljonu eiro apmērā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Iepriekš nozarē bija dažādi viedokļi, kuru virzienu vajadzētu elektrificēt pirmo – uz Ventspili vai uz Rīgu. Par projekta īstenošanu vēl lems Ministru kabinetā. Šis ir lielākais līdz šim plānotais dzelzceļa investīciju projekts Latvijā. Pašlaik Latvijā dzelzceļa elektrifikācijas rādītāji ir vieni no zemākajiem Eiropas Savienībā.

Plašāk par dzelzceļa elektrifikāciju TV3 Ziņās plkst. 19.00!

Elegants glamūrs un stilīgs roks! Kā “X Faktora” talanti Edgars Kreilis un Aivo Oskis veidoja savu skatuves tēlu?

Elegants glamūrs un stilīgs roks! Kā "X Faktora" talanti Edgars Kreilis un Aivo Oskis veidoja savu skatuves tēlu?

Pasaules slavenajā mūzikas šovā “X Faktors” sevi spilgti pieteikuši vairums Latvijas dziedošo talantu. Kāpt uz skatuves, visnotaļ, palīdz ne vien draugu un ģimenes atbalsts, bet arī drosme un pārliecība – šajā jautājumā dziedātājiem atbalstu sniedz iepirkšanās centrs “Domina Shopping”, kā arī stiliste un modes dizainere Indra Salceviča.

Lasi vēl