Dzelzceļa elektrificētāji valstij prasa miljonus

Komentāri

Latvijas dzelzceļš cer, ka tam izdosies iegūt valsts naudu elektrifikācijas projekta īstenošanai, un valdībai šonedēļ piedāvājis apspriest vairākus finansēšanas modeļus. Viens no tiem paredz, ka valsts budžetā būtu jārod vismaz 100 miljoni eiro.

Dzelzceļa kravu pārvadāšanai šobrīd tiek izmantotas dīzeļlokomotīves, kas videi nav draudzīgas. Pēc elektrifikācijas projekta īstenošanas šo darbu varētu veikt elektrovilces lokomotīves, kas nerada kaitīgos izmešus.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tieši vides aizsardzības dēļ vērienīgajam projektam pieejami 347 miljonu eiro liels līdzfinansējums no Kohēzijas fonda. Taču tam klāt jāliek arī publiskais līdzfinansējums – 300 miljonu eiro apmērā. Latvijas dzelzceļa vadītājs šorīt raidījumā 900 sekundes klāstīja uzņēmuma piedāvājumu, kur rast nepieciešamo finansējumu.

Tie ir nevis izdevumi, bet investīcijas, kas ļaus nākotnē nopelnīt, uzskata Latvijas dzelzceļa vadītājs. Turklāt tautsaimniecībā, tostarp Latgalē, no kuras virzienā uz Ventspili, iecerēts sākt elektrifikācijas pirmo posmu, ieplūdīs miljoni. Līdzīgi domā arī satiksmes ministrs.

Video

Uldis Augulis noraida nozares pārstāvju bažas par tik milzīgiem ieguldījumiem dzelzceļa infrastruktūrā laikā, kas krīt kravu apjoms. Tieši tādēļ norit darbs pie kravu plūsmas diversifikācijas, un šonedēļ no Ķīnas uz Rīgā dosies pirmais testa kravas vilciens.

Tomēr valdības vadītāja bažas par iespējamo projektu nav kliedētas.

Finanšu ministrijā top atzinums par projekta ietekmi uz valsts budžetu un fondu apguvi. Tiešu līdzfinansējumu no valsts budžeta valdības vadītājs nesola.

Latvijā elektrificēti tikai 14% dzelzceļa līniju. Vai tiks elektrificētas arī pārējās, par to valdībai jāizšķiras jau nākamnedēļ.

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl