Durvis apmeklētājiem atkal ver Melngalvju nams

Komentāri

Pēc piecu gadu pārtraukuma ikvienam interesantam atkal ir iespēja apskatīt Melngalvju nama telpas, kur veikti atjaunošanas darbi un iekārtota interaktīva ekspozīcija.

Kopš nama telpas pameta Valsts prezidenta kanceleja, ēkā veikti atjaunošanas darbi, atpakaļ atvesti mākslas priekšmeti un iekārtotas interaktīvas ekspozīcijas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Namā var apskatīt tā vēsturiskos pagrabus, kuru vēsture sniedzas 700 gadu pagātnē, grezno svētku zāli, kā arī prezidentu kabinetu, kur izvietota viena no nama vizītkartēm – greznā sudrablietu kolekcija.

 

Solveiga Muceniece
“Melngalvju nama” projektu vadītāja

Tā ir neordināra ēka viduslaiku Rīgā, un arī vēlāk, kas uzņēmusi viesus – carus, carienes un citas delegācijas. Mūsdienās tas ir vairāk Latvijas tautas lepnums, jo tā atjaunošana ir cieši saistīta arī ar Latvijas neatkarību. Savulaik bija iespēja ziedot un pašam iemūrēt ķieģeli – var teikt, ka latvieši paši ir atjaunojuši šo namu.

Daudzus gadsimtus Melngalvju nams bija tirgotāju un kuģotāju pulcēšanās vieta.

Nams turpmāk būs atvērts apmeklētājiem visās nedēļas dienās, izņemot pirmdienas.

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Kas gan var būt vēl spilgtāks rudens vēstnesis par ķirbi? Jā, rudens tik tiešām ir klāt, un ar ķirbju piedāvājumu problēmu nav. Anna Panna no ”Gatavo 3” komandas aicina izmantot šo šobrīd tik bieži sastopamo ogu baltās šokolādes un ķirbju trifeļu pagatavošanai, kas būs gards pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem.

Lasi vēl