Durvis apmeklētājiem atkal ver Melngalvju nams

Komentāri

Pēc piecu gadu pārtraukuma ikvienam interesantam atkal ir iespēja apskatīt Melngalvju nama telpas, kur veikti atjaunošanas darbi un iekārtota interaktīva ekspozīcija.

Kopš nama telpas pameta Valsts prezidenta kanceleja, ēkā veikti atjaunošanas darbi, atpakaļ atvesti mākslas priekšmeti un iekārtotas interaktīvas ekspozīcijas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Namā var apskatīt tā vēsturiskos pagrabus, kuru vēsture sniedzas 700 gadu pagātnē, grezno svētku zāli, kā arī prezidentu kabinetu, kur izvietota viena no nama vizītkartēm – greznā sudrablietu kolekcija.

 

Solveiga Muceniece
“Melngalvju nama” projektu vadītāja

Tā ir neordināra ēka viduslaiku Rīgā, un arī vēlāk, kas uzņēmusi viesus – carus, carienes un citas delegācijas. Mūsdienās tas ir vairāk Latvijas tautas lepnums, jo tā atjaunošana ir cieši saistīta arī ar Latvijas neatkarību. Savulaik bija iespēja ziedot un pašam iemūrēt ķieģeli – var teikt, ka latvieši paši ir atjaunojuši šo namu.

Daudzus gadsimtus Melngalvju nams bija tirgotāju un kuģotāju pulcēšanās vieta.

Nams turpmāk būs atvērts apmeklētājiem visās nedēļas dienās, izņemot pirmdienas.

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl