Dundagas pašvaldības deputāti neapmierinās protestētāju prasības

8 komentāri
Dundagas pašvaldības deputāti neapmierinās protestētāju prasības
SANDIS LŪKS

Neņemot vērā protestētāju prasību, Dundagas novada domes koalīcija ceturtdien kārtējā domes sēdē vienojās Kolkas pagasta pārvaldes vadītāju Aldi Pinkenu amatā neatjaunot.

To viņi paziņoja pēc tam, kad daži simti piketa dalībnieku pie domes ēkas aicināja viņus iznākt ārā.

Domes priekšsēdētājs Aldis Felts (“Mūsu cilvēkiem”) un koalīcijas deputāti savu lēmumu pamatoja ar to, ka Pinkens nepilda novada domes vadības rīkojumus, tādēļ viņš zaudējis darba devēju uzticību.

Pretēji gan uzskata deputāte Andra Grīvāne (apvienība “Strādāsim kopā!”), kura bija tikusies ar Pinkenu, secinot, ka pašvaldībai neesot pamata viņu atbrīvot no amata. Viņa ir pārliecināta, ka pašvaldība tiesā zaudēs un tai nāksies kompensēt izdevumus Pinkenam. Tāpat viņa pauda, ka ir svarīgi zināt, kurš šos izdevumus atmaksās.

Uz to deputāte Regīna Rūmniece (“Mūsu cilvēkiem”) atbildēja, ka pašvaldība par to domās, kad būs tāds tiesas lēmums. Šī atbilde izpelnījās demonstrantu nosodījumu.

Demonstranti ar pašvaldības vadības lēmumu nebija apmierināti, kaunināja savus deputātus un solīja augusta pēdējā dienā, kad piekrastē atzīmē senās uguns nakti, sadoties rokās no Kolkas līdz Dundagai, iestājoties par kopības gara stiprināšanu cīņā par savām iedzīvotāju tiesībām un Dundagas novada attīstību.

Runājot par tālāko iedzīvotāju rīcību, protesta organizatoru pārstāve Māra Abaja informēja, ka domes opozīcijas deputāti un to vēlētāju apvienības “Mūsu novadam” un “Strādāsim kopā” nolēmušas gatavot vēstuli Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai (VARAM) par, viņuprāt, domes koalīcijas deputātu nedemokrātisku un pretlikumīgu darbību.

Dundagas novada domes lēmums par Kolkas pagasta pārvaldes vadītāja Pinkena atbrīvošanu no amata tiks apstrīdēts tiesā, piebilda Abaja.

Piketā neapmierinātību ar Pinkenta atlaišanu un pagasta vadības darbu pauda daži simti vietējo iedzīvotāju, kuri uzskata, ka pašlaik netiek risināti tie jautājumi, kas novada iedzīvotājiem ir ļoti svarīgi. Bijušais pašvaldības deputāts, uzņēmējs Guntis Pirvits norādīja, ka domei būtu jārisina jautājumi par ceļu infrastruktūru, veselību un izglītību, kas jau ilgstoši esot atstāti novārtā.

Demonstranti pēc piketa mierīgi izklīda, paužot apņēmību turpināt cīņu, lai panāktu domes deputātu atkāpšanos, novēroja aģentūra LETA.

Jau ziņots, ka piketā piedalījās ap 350 cilvēku. Uz demonstrantu plakātiem bija rakstīts “Apgaismot tumsoņus!”, “Vakar darbā meklēju taisnību, šodien meklēju darbu”, “Vanda, kas visu savanda” un citi.

Piketētāji uzskata, ka pašvaldībai nebija pamata no amata atbrīvot Pinkenu, kamēr Dundagas novada domes priekšsēdētājs Aldis Felts (“Mūsu cilvēkiem”) pašvaldības interneta vietnē skaidrojis, ka Kolkas pagasta pārvaldes vadītājs bez publiska piedāvājuma pēc saviem ieskatiem pieņemot darbā darbiniekus un slēdzot saimnieciskus līgumus. Domes priekšsēdētājs arī pārmet Pinkenam, ka viņš tikai pēc sev zināmas izvēles, bez pilnvarojuma pasūtīt projektu, esot noslēdzis līgumu par ēkas “Zītari” pārbūves projektēšanu.

Demonstranti uzrunā pauda viedokli, ka esošā Dundagas novada dome ir zaudējusi iedzīvotāju uzticību un tādēļ tai ir jāatkāpjas un jārīko pašvaldības ārkārtas vēlēšanas. Domes vadība tika godināta ar klusuma brīdi. Pēc tam visi skandēja dziesmu “Nav vērts”.

8 komentāri