Dundagā aptuveni 350 cilvēku piedalās protesta akcijā pret pašvaldības domi

26 komentāri
Dundagā aptuveni 350 cilvēku piedalās protesta akcijā pret pašvaldības domi
SANDIS LŪKS

Ceturtdien pie Dundagas novada domes ap 350 cilvēku protestē pret tās vadības stilu, prasot atjaunot amatā Kolkas pagasta pārvaldes vadītāju Aldi Pinkenu vai atkāpties no amata.

Sākotnēji protesta dalībnieki, Dundagas un Kolkas iedzīvotāji, devās gājienā uz domi, bet nu ir nonākuši līdz tai. Šodien Dundagas novada domē notiek kārtējā domes sēde. Protestētāji šajā laikā pie domes rīko piketu, lai iebilstu domes vadības stilu, skaidroja demonstrācijas organizatoru pārstāve Māra Abaja.

Piketā piedalās visu paaudžu cilvēki, sākot ar maziem bērniem ratiņos kopā ar vecākiem un beidzot ar sirmgalvjiem. Uz demonstrantu plakātiem rakstīts “Apgaismot tumsoņus!”, “Vakar darbā meklēju taisnību, šodien meklēju darbu”, “Vanda, kas visu savanda” un citi, novēroja aģentūra LETA.

Piketētāji uzskata, ka pašvaldībai nav pamata no amata atbrīvot Pinkenu, kamēr Dundagas novada domes priekšsēdētājs Aldis Felts (“Mūsu cilvēkiem”) pašvaldības interneta vietnē skaidrojis, ka Kolkas pagasta pārvaldes vadītājs bez publiska piedāvājuma pēc saviem ieskatiem pieņemot darbā darbiniekus un slēdzot saimnieciskus līgumus. Domes priekšsēdētājs arī pārmet Pinkenam, ka viņš tikai pēc sev zināmas izvēles, bez pilnvarojuma pasūtīt projektu, esot noslēdzis līgumu par ēkas “Zītari” pārbūves projektēšanu.

Protestu uzrauga vairākas policijas ekipāžas. Protestanti prasa domes deputātus iznākt laukā no domes, lai tiktos ar viņiem, taču ārā iznākuši tikai opozīcijas deputāti.

Demonstranti uzrunā pauda viedokli, ka esošā Dundagas novada dome ir zaudējusi iedzīvotāju uzticību un tādēļ tai ir jāatkāpjas un jārīko pašvaldības ārkārtas vēlēšanas. Domes vadība tika godināta ar klusuma brīdi. Pēc tam visi skandēja dziesmu “Nav vērts”.

Lībiešu kultūras darbiniece, Triju Zvaigžņu ordeņa kavaliere Baiba Šuvcāne klātesosājiem pastāstīja, ka šī ir trešā reize, kad novada iedzīvotāji nav mierā ar kārtību savā dzīvesvietā. Pēc viņas teiktā, pirmo reizi tas noticis 1859.gadā, kad piekrastes zvejnieki sarīkojuši Dundagas dumpi pret vietējiem muižniekiem.

Šuvcāne pauda nožēlu, ka 30 gadus pēc Baltijas ceļa, viņai ir jādodas protesta akcijā, lai aizstāvētu demokrātiskas vērtības, jo, viņasprāt, novada domē “atdzimst staļinisms un autoritārisms”. “Mēs, Kolkas ciema valde, divus gadus esam cīnījušies ar Dundagas novada domi un neesam sadzirdēti. Ar Pinkena atbrīvošanu no amata mēs nevaram samierināties,” teica Šuvcāne.

Viņa pauda viedokli, ka tik “augstprātīga un nekompetenta” domes vadība Dundagā nekad nav valdījusi. Arī citi runātāji pašvaldībai pārmeta turēšanos pie likuma burta, nevis gara.

Protesta akciju apmeklēja arī Saeimas deputāts Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas priekšsēdētāja biedrs Uldis Budriķis (JKP), kurš uzteica dundadzniekus, sakot, ka viņi rāda labu piemēru, kā vietējiem iedzīvotājiem mobilizēties protestam.

Viņš pauda cerību, ka Kolkas ciema valdes vēstule ar 716 parakstiem, kas nosūtīta valsts augstākajām amatpersonām, liks viņiem ātrāk rīkoties.

26 komentāri