Dumpis: Vakcīnas pret Covid-19 ļoti palīdzēs pat nelielos daudzumos

Ja vakcīnas pret Covid-19 tiks reģistrētas un nonāks pie pacientiem, tās ļoti palīdzēs pat nelielos daudzumos, tā izteicies Veselības ministrijas (VM) galvenais infektologs, profesors Uga Dumpis.

Atpakaļ uz rakstu

20 komentāri

 • Autists
 • Es

  Es

  Valdībai vajag obligāti vakcinēties, gudrāki kļūs!!! Bet pārējiem iesaku to nedarīt, jo viņa ir bīstama!!! To jūs izjutisies un uzzināsiet pēc 5 gadiem ja izdzibosiet! Uzspiest nevienam nevar, tas ir pretlikumīgi. Un covid-19 tāds vīrus nav. Visus pieraksta sars civid-2 elpceļu vīrusa infekcija. +gripa ar abpusēju pneimoniju. Šis vīrus bija pēc kara un tagad viņu palaida lai iznīcināt 80%cilveci.melojot ka jauns vīrus no dzīvniekiem. Lai no tā politika dabūt varu tādu kādu alkst. Un tagad spēlē scenārijus. Ja nevar izmirt tad apindes. Pārtiku pērkot jāuzmanās, ja vakcīnas ar varu nevarēs panākt tad pārtiku sāks indēt.
 • Alex Savins
 • Ģirts Kārkliņš

  Ģirts Kārkliņš

  Bļin! Joprojām Nav atgājis no vārda dienas ballītes! Izskatās traki!
 • Ketija Liepa
 • Zita Gita

  Zita Gita

  Kuram ir tiesibas uzspiest indi vadīt obligātā kārtā cilvēkiem,kur nu vēl zīdaiņiem un bērniem ...vakcinās uzspiest
  • Laima Kube
  • Ģirts Zīle

   Ģirts Zīle

   Zita Gita likumā ir rakstīts, ka nevar. Vakcinācija ir katra brīva izvēle.
 • Liene Žaļima
 • Uno Lācis

  Uno Lācis

  Vakcīnas gaidot... ;) Brāļi un māsas Igaunijā uzdod labus, jautājumus uz kuriem jārod atbildes, lai katrs pats var uzņemties atbildību par savu izvēli. 21 jautājums, kas jums noteikti jāuzdod, pirms atļaujat vakcinēt sevi vai savu bērnu:
  1. Kādas sastāvdaļas ir šajā vakcīnā?

  2. Vai visu šo vielu drošība ir pārbaudīta gan atsevišķām vielām, gan to dažādajām kombinācijām? Kas ir veicis testus, vai ir iespējams izlasīt drošības pārbaudes metodoloģijas aprakstu un rezultātus?

  3. Kādas ir vissmagākās blakusparādības, ko šī vakcīna var izraisīt?

  4. Vai ir kādi cilvēki vai indikācijas, pie kurām šo vakcīnu nevajadzētu lietot? Kāpēc?

  5. Kādas ir manas tiesības, ja šī vakcīna būs negatīvi iedarbojusies uz mani vai manu bērnu?

  6. Kā man rīkoties, ja man vai manam bērnam pēc vakcinācijas radīsies kādas blakusparādības jeb kaitīga ietekme?

  7. Vai ir veikti drošības pētījumi par divu vai vairāku vakcīnu vienlaicīgu lietošanu? Vai ir zināms pētnieks, metodika, rezultāti?

  8. Vai ir veikti pētījumi, lai salīdzinātu vakcinēto un nevakcinēto personu veselības stāvokli ilgākā laika posmā kopš vakcinēšanas brīža? Vai ir zināms pētnieks, metodika, rezultāti?

  9. Vai pirms potēšanas būtu jāveic antivielu pārbaude uz noteikto slimību, pret kuru iecerēts potēt? Vai pēc vakcinēšanas būtu jāveic atkārtota pārbaude uz antivielu daudzumu noteiktajai slimībai, lai pārliecinātos, ka izstrādājušās antivielas?

  10. Vai ir nozīme tam, ka maniem ģimenes locekļiem anamnēzē ir bijušas nevēlamas reakcijas vai blakusparādības pēc vakcinācijas, autoimūnas vai alerģiskas reakcijas?

  11. Vai ārsts tiks saukts pie personīgās atbildības, ja šī vakcīna būs kaitējusi man vai manam bērnam? Vai vakcīnas ražotājs ir atbildīgs par iespējamām nelabvēlīgajām sekām? Vai valdība kādreiz ir maksājusi kompensāciju par nāvi vai kaitējumu veselībai, ko izraisījusi vakcinēšana? Ja jā, tad kādā apmērā?

  12. Vai ir zināmi šīs vakcīnas drošības pētījumi, ko nav finansējis vakcīnas ražotājs, vakcīnas patenta īpašnieks vai par vakcīnas ieviešanu atbildīgā iestāde?

  13. Ja jā, tad kas šajos pētījumos noskaidrots? Kuri pētījumi liecina, ka šī vakcīna neizraisa vēzi vai ģenētiskus traucējumus vai, ka tai nav kaitīgas ietekmes uz augli vai auglību? Visu vakcīnu lietošanas instrukcijās ir iekļauts 13.1. punkts: šai vakcīnai nekad nav pārbaudīta kancerogenitāte, mutagenitāte, teratogenitāte (bioloģisko kroplību rašanās) vai auglības nomākšana.

  14. Kāda ir statistika par bērnu nāves gadījumiem, kaitējumu un invaliditāti pēc vakcinācijas mūsu valstī? Cik ir ziņojumu par nevēlamām vakcinācijas sekām?

  15. Cik daudz neapmierinātības strīdu par vakcīnām ir mūsu valstī?

  16. Kā pēc vakcinācijas tiek kompensēta bērna nāve? Kas apmaksā ārstēšanas un rehabilitācijas izmaksas, ja bērnam pēc vakcinācijas rodas invaliditāte vai citas veselības problēmas?

  17. Vai mūsu valsts ārsti tiek apmācīti par vakcīnu potenciālo kaitējumu? Ko viņi par to zina? Vai viņi zina par 248 nopietnām slimībām, citām veselības problēmām un invaliditāti, ieskaitot nāves gadījumus vakcīnas dēļ, kas ir aprakstītas dažādos pētījumos visā pasaulē?

  18. Vai ārsts zina, ka bērnībā ar temperatūru izslimotas iekaisuma rakstura slimības, ko pavada izsitumi, veido bērna imūnsistēmu, un tādējādi tām ir profilaktiska iedarbība uz vēlākām hroniskām un deģeneratīvām saslimšanām, tai skaitā uz vēža attīstību?

  19. Cik konkrēti mans ārsts nopelna par vakcinēšanu? Vai viņam ir mērķis un stimuls, lai vakcinētu?

  20. Vai mans ārsts zina, kā rīkoties vakcīnu kaitējuma gadījumos un kā tos ārstēt? Vai viņš vispār ir kompetents rīkoties ar vakcīnas radītajiem kaitējumiem, ja faktiski tos pat neatzīst?

  21. Un visbeidzot, vai es esmu gatavs pieņemt bērna nāvi pēc vakcinācijas vai paliekošu mūža invaliditāti?
  https://en.vaktsiinikahjustus.com/20-kuesimust-arstile?fbclid=IwAR0laNAaA7pC0kru1OKjBja5INPbiQPj-zPVS9h1EeD4vVS1XbH4k1DlCGU
  • Liene Derkaca

   Liene Derkaca

   Uno Lācis daudz labu jautājumu - bet uz tiem mūsu valdība nesniegs atbildes un atbildību par sasteigtu vakcīnu arī neuzņemsies tāpat ka to neuzņemsies vakcīnas ražotājs .... talāk jāspriež pašiem ...
  • Uno Lācis

   Uno Lācis

   Liene Derkaca Tad Latviešu tautas gudrība māca:"Nesakiet, ko mums darīt, un mēs neteiksim kur jums iet..."
  • Anita Blumberga

   Anita Blumberga

   Liene Derkaca bet ko darīt, ja tas būs obligāts pasākums ja gribēsi ceļot 😏 man jau liekas ka uz to iet un ja gribēsi iebraukt kādā valstī būs jāuzrāda ka esi vakcinēts ...
  • spriidiic
  • Liene Derkaca

   Liene Derkaca

   Anita Blumberga tas būs tas trakākais terors pret cilvēkiem un pie tam ar nepietiekami testētas potēm jo nav zināms ko tas paradis ies dažiem gadiem
 • Iluta Zviedre

  Iluta Zviedre

  Paši izdomāja farsu un tagad raugās optimistiski... Nu Dumpim arī nāksies atbildēt, varēs sēdēt viena kamerā ar Kariņu un Fakučilzi... 🤭
  • Edgars Oliņš
  • Raivis Matrozis

   Raivis Matrozis

   Iluta Zviedre vispār jau jā, tici man ātri atradīs atkāpšanās ceļus, bet, ja ne, tad tas būs īstais ZEM TANKIEM
 • Intars Biģelis

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!