Druviete par Muižnieka neapstiprināšanu amatā: Tā ir vēršanās pret Latvijas augstskolu autonomiju

1 komentārs
Druviete par Muižnieka neapstiprināšanu amatā: Tā ir vēršanās pret Latvijas augstskolu autonomiju
VLADISLAVS PROŠKINS, F64

Valdības lēmums neapstiprināt Latvijas Universitātes (LU) rektora amatā Indriķi Muižnieku ir vēršanās ne tikai pret LU, bet arī pret Latvijas augstskolu autonomiju kopumā – tādu uzskatu šodien LNT ziņām pauda LU prorektore Ina Druviete.

Druviete piebilda, ka, viņasprāt, valdības lēmums ir balstīts uz politekonomiskām interesēm, kas ne universitātei, ne plašākai sabiedrībai neesot zināmas. Viņa piebilda, ka konkrētā situācija ir balstīta uz izglītības ministres Ilgas Šuplinskas (JKP) subjektīvu nepatiku pret Indriķi Muižnieku.

Tikmēr diametrāli pretējs uzskats par izveidojušos situāciju ir bijušajam augstskolas rektoram Mārcim Auziņam. Valdības lēmums, viņaprāt, ir saprotams un pamatots, jo Muižnieks amatā centies nokļūt “pa sētas durvīm”.

“Process tika organizēts LU pusē ļoti nesmuki. Un te nav tik daudz runa, vai kāda juridiskā norma tika pārkāpta vai netika pārkāpta, bet tīri cilvēciski, kādā veidā rektors mēģināja nonākt amatā, es teiktu tā: kā civilizētā sabiedrībā nedara. Es domāju ka politiķi ir devuši labi saprotamu zīmi – Latvijā laiki ir mainījušies, un tā kā varēja darīt sen atpakaļ,” pauž Auziņš.

Latvijas universitāšu asociācijas vadītājs un Rīgas Stradiņa universitātes rektors Aigars Pētersons gan uzskata, ka Muižnieka neapstiprināšana rektora amatā ir politisks lēmums, kam nav nekā kopēja ar kvalitātes paaugstināšanu augstākajā izglītībā, bet par to plašāk stāstīsim ziņās astoņos.

1 komentārs