Druviete: Maratona saistīšana ar alus popularizēšanu ir morāla bezatbildība pret sportu un sabiedrību

Komentāri
Druviete: Maratona saistīšana ar alus popularizēšanu ir morāla bezatbildība pret sportu un sabiedrību
FOTO: LETA

Sporta pasākumi pēc savas būtības popularizē veselīga dzīvesveida tradīcijas sabiedrībā, tāpēc ir nepieņemami, ka tie tiek saistīti ar alkohola popularizēšanu un patērēšanu skrējiena laikā, kā to paredz drīzumā gaidāmais ”Alus maratons” Rīgā. Faktiski to var vērtēt kā morālu bezatbildību pret sportu un sabiedrību,” uzskata izglītības un zinātnes ministre Ina Druviete.

Šobrīd nav likumīga pamata aizliegt šādus pasākumus. Tomēr pašvaldībai, pirms tā sniedz saskaņojumu šādu pasākumu rīkošanai, būtu jāizvērtē to lietderība pēc būtības. Valsts, ārsti, pedagogi un sporta sabiedrība iegulda pietiekami lielus resursus, lai sekmētu veselīgu dzīvesveidu sabiedrībā, bet šāds nepārdomāts ”maratons” šo ideju sagrauj vienā mirklī, jo demonstrē, ka sportošana un alkohola patēriņš ir savietojamas lietas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ministre pauž cerību, ka šis gadījums rosinās diskusiju sabiedrībā un likumdevēju aprindās par nepieciešamību normatīvo aktu līmenī rast mehānismus, kas liegtu pasākumu organizētājiem izmantot veselīgu dzīvesveida platformu alkohola patēriņa veicināšanai.

Turklāt nepieņemami, ka šāds ”Alus maratons” tiek saistīts ar Rīgas kā Eiropas kultūras galvaspilsētas vārdu un konceptu. Ir daudz dažādu veidu, kā popularizēt Latvijas senās alus darīšanas tradīcijas, nevis apvienot to ar alus dzeršanu skrējiena laikā, norāda Ina Druviete.

Lasi vēl