Komentāri
Druviete: Maratona saistīšana ar alus popularizēšanu ir morāla bezatbildība pret sportu un sabiedrību
FOTO: LETA

Sporta pasākumi pēc savas būtības popularizē veselīga dzīvesveida tradīcijas sabiedrībā, tāpēc ir nepieņemami, ka tie tiek saistīti ar alkohola popularizēšanu un patērēšanu skrējiena laikā, kā to paredz drīzumā gaidāmais ”Alus maratons” Rīgā. Faktiski to var vērtēt kā morālu bezatbildību pret sportu un sabiedrību,” uzskata izglītības un zinātnes ministre Ina Druviete.

Šobrīd nav likumīga pamata aizliegt šādus pasākumus. Tomēr pašvaldībai, pirms tā sniedz saskaņojumu šādu pasākumu rīkošanai, būtu jāizvērtē to lietderība pēc būtības. Valsts, ārsti, pedagogi un sporta sabiedrība iegulda pietiekami lielus resursus, lai sekmētu veselīgu dzīvesveidu sabiedrībā, bet šāds nepārdomāts ”maratons” šo ideju sagrauj vienā mirklī, jo demonstrē, ka sportošana un alkohola patēriņš ir savietojamas lietas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ministre pauž cerību, ka šis gadījums rosinās diskusiju sabiedrībā un likumdevēju aprindās par nepieciešamību normatīvo aktu līmenī rast mehānismus, kas liegtu pasākumu organizētājiem izmantot veselīgu dzīvesveida platformu alkohola patēriņa veicināšanai.

Turklāt nepieņemami, ka šāds ”Alus maratons” tiek saistīts ar Rīgas kā Eiropas kultūras galvaspilsētas vārdu un konceptu. Ir daudz dažādu veidu, kā popularizēt Latvijas senās alus darīšanas tradīcijas, nevis apvienot to ar alus dzeršanu skrējiena laikā, norāda Ina Druviete.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl