Drošības policija aicina informēt par aizdomīgām somām un saiņiem praida laikā

1 komentārs
Drošības policija aicina informēt par aizdomīgām somām un saiņiem praida laikā
FOTO: LETA

Drošības policijas (DP) vērtējumā EuroPride 2015 gājiena un sapulces laikā pastāv provokāciju risks un likumsargi aicina informēt aizdomīgām somām un saiņiem pasākumu laikā, informē DP.

Provokāciju risks ir saistīts gan ar dažādu populistisku organizāciju iespējamām aktivitātēm, gan ar iegūto informāciju par atsevišķu indivīdu iespējamiem plāniem prettiesiski vērsties pret šī pasākuma norisi. Ņemot vērā minēto, DP aicina informēt tiesību aizsardzības institūcijas par aizdomīgām personām, aktivitātēm vai atstātām somām, saiņiem un citiem aizdomīgiem priekšmetiem gājiena norises tuvumā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tāpat gadījumā, ja iedzīvotāju rīcībā ir ziņas par plānotām nelikumīgām darbībām pasākumu laikā, DP aicina par to informēt, zvanot pa diennakts tālruņa numuru: 6208964 vai Valsts policijai.

Jau ziņots, ka Valsts policija sestdien, 20. jūnijā, EuroPride 2015 gājiena un sapulces laikā strādās saskaņā ar speciālu sabiedriskās kārtības nodrošināšanas plānu. Policija ir gatava pasākuma vietās un citviet pilsētā nodrošināt sabiedrisko kārtību un sadarbībā ar DP turpina sekot aktuālajai situācijai. Drošības pasākumi pārrunāti arī ar pasākumu organizētājiem.

Biedrība Mozaīka 20. jūnijā pie Vērmanes dārza plāno rīkot gājienu un sapulci, kas sabiedrībā tiek saukts par Eiropraidu. Gājiens pieteikts maršrutā Vērmanes dārzs-Tērbatas iela-Bruņinieku iela-Brīvības iela-Brīvības bulvāris-Vērmanes dārzs un sapulce – Vērmanes dārzā.

Tikmēr biedrības Antiglobālisti pārstāvji Eiropraida norises dienā piketēs iepretim Vērmanes dārzam. Pasākums notiks pēc Mozaīkas rīkotā gājiena, proti, jau sapulces laikā, jo “paust viedokli iepretim tukšam Vērmanes dārzam būtu jocīgi”. Aktīvisti Merķeļa ielā varētu pulcēties ap plkst.14.30. Pasākums nav plānots ilgs – pusstundas garumā. Rīgas domē tika pieteikti ap 50 dalībniekiem, taču precīzs dalībnieku skaits neesot zināms.

DP iepriekš skaidroja, ka provokāciju iespēja pastāv ikvienā publiskā pasākumā, kas sabiedrībā izraisa pretrunīgu reakciju. Šis gājiens nav izņēmums. DP vērtējumā šajā pasākumā provokāciju iespēja ir lielāka nekā nesen notikušā Austrumu partnerības samita laikā, jo tas notiks pilsētas centrā, nevis ierobežotas pieejamības teritorijā kā samits.

Turklāt, ņemot vērā, ka šim pasākumam būs pievērsta pastiprināta starptautiskās sabiedrības uzmanība, pastāv risks, ka ar provokatīvām darbībām to savas popularitātes vairošanai sabiedrībā var izmantot dažādu populistisku organizāciju pārstāvji.

TOP komentāri

  • Skābonis
    0 0 0

    Skābonis

    Rīt ,pilsētas centrā ir liela iespēja vairumā pardot vanckarus!

Pievienot komentāru

Ienāc ar sociālo tīklu profilu vai ievadi savu vārdu

Esi pieklājīgs savos izteicienos. Viedokli argumentē. Raksti tikai tādu komentāru, kas pauž tavu viedokli vai ir noderīgs citiem portāla lietotājiem. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem komentēšanas iespēja liegta.

Lasi vēl