Komentāri

Pēc divām nedēļām drošības situācija Latvijā būs mainījusies, jo 2015. gada 1.janvārī kļūsim par Eiropas Savienības Padomes prezidējošo valsti. Drošības iestādes gatavojas iespējamām provokācijām, darbu sāk arī Operatīvās vadības komandu centrs.  Kārtībsargi sola, ka dažādie drošības pasākumi pilsētas iedzīvotājus un viesus neskars tik lielā mērā kā savulaik NATO samita laikā.

Pusgadu ilgajā prezidentūrā lielākie ierobežojumi gaidāmi aptuveni 20 pasākumu laikā, kad pie mums ieradīsies augstākā līmeņa viesi.

Uzbrukumi informācijas tehnoloģiju sistēmām, amatpersonu diskreditējošas kampaņas, iedzīvotāju uzkūdīšana, provokatīvi akti līdz pat elektrības atslēgšanai, – tam visam Latvijas prezidentūras priekšvakarā ir gatava Drošības policija. Iespējamo provokāciju mērķis – parādīt, ka nespējam tikt galā ar uzticētajiem pienākumiem.

Organizatori parūpējušies, lai Eiropas augstākā līmeņa pasākumi nenoritētu vienlaikus ar Latvijā jūtīgiem datumiem – 16.martu, 9.maiju un arī Eiropraidu. Tāpat kārtībsargiem nāksies rūpēties par augstu ārvalstu viesu drošību. Tas neizbēgami sastīts ar dažādiem ierobežojumiem.

Informācija par satiksmes ierobežojumiem tikšot sniegta savlaicīgi. Arī no lieliem sastrēgumiem ap norises centrālo vietu – Gaismas pili – būšot iespējams izvairīties.

Apdraudējuma līmenis tiks vērtēts pirms katra pasākuma. No tā arī būs atkarīgs, cik liela mēroga ierobežojumi sagaidīšot rīdziniekus. Kopumā drošība 2015.gada pirmajā pusē pilsētā būšot augstā līmenī, bet tas prasīs arī gana ievērojamas finanses.

Tikmēr daudzus Gaismas pils apmeklētājus šodien pārsteidza aizslēgtās durvis. Lai iekļūtu bibliotēkā, apmeklētājiem jāizmanto dienesta ieeja. Bibliotēkas atsevišķas telpas tiek pielāgotas prezidentūras vajadzībām. Saistībā ar drošības pasākumiem iespējama arī bibliotēkas apmeklētāju pārbaude.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl