Drošības apsvērumu dēļ mainīts LKS protesta gājiena maršruts

1 komentārs
Drošības apsvērumu dēļ mainīts LKS protesta gājiena maršruts
Foto: Sintija Zandersone/LETA

Rīgas domes izpilddirekcija, apspriežoties ar drošības iestāžu pārstāvjiem un pasākuma organizatoriem, nolēmusi mainīt sestdien gaidāmā Latvijas Krievu savienības (LKS) protesta gājiena maršrutu, norādīja Rīgas domes pārstāvis Uģis Vidauskis.

Tāpat kā sākotnēji plānots, gājiens 15. septembrī sāksies plkst. 12.00 pie Dailes teātra, bet tālāk turpināsies pa Baznīcas ielu līdz Esplanādei, kur noslēgsies laukumā pie Raiņa pieminekļa, nevis pie Rīgas domes, kā bija paredzēts iepriekš.

“Šādu lēmumu domes izpilddirektors pieņēma pēc konsultēšanās ar Valsts policijas un Drošības policijas pārstāvjiem. Lai gan pieteikto dalībnieku skaits ir 1000, policija norāda, ka nav iespējams prognozēt, cik patiesībā cilvēku ieradīsies. To atzīst arī paši organizatori. Tādēļ, tīri no drošības viedokļa raugoties, policijai šajā vietā būs vieglāk nodrošināt kārtību,” skaidroja Vidauskis.

Viņš norādīja, ka līdz ar izmaiņām gājiena laikā tiks slēgta satiksme Baznīcas ielā.

Aicinot apmeklēt protesta akciju, LKS biedē ar “katastrofālām izglītības valodas reformas sekām”. LKS ieskatā, šāda reforma ne tikai būtiski pazeminās zināšanu līmeni un palielinās stresa līmeni, bet arī pazeminās skolēnu ieinteresētību mācībās, kas novestu pie bērna nokļūšanas “sliktā kompānijā”.

LKS uzskata, ka Saeimā jau apstiprinātās reformas patiesais mērķis esot “krievu sabiedrības pilnīga degradācija un asimilācija”, turklāt reforma veicinot nacionālo un etnisko konfliktu sabiedrībā.

LKS savā vēlēšanu programmā kā vienīgo mērķi izglītības jomā ir noteikusi atjaunot Saeimā frakciju, kuras uzdevums būtu cīņa par krievu izglītības saglabāšanu. Savā programmā viņi sola turpināt “arvien stiprākas masu akcijas valsts pilsētu ielās”.

TOP komentāri

  • Joffe
    0 0 0

    Joffe

    Viņus nevis uz Raiņa pieminekli jāvirza, bet gan uz Pleskavu. Kurš negrib vai nevar latviski-laipni lūgti uz Roģinu. Turki Vācijā nepieprasa turku skolas, tāpat jebkurā citā valstī. Viniem ir plašā Krievija, lai brauc un dzīvo laimīgi. Te ir Latvija. Viss. Punkts. Kādēļ to nepasaka Vējonis. Austrijas prezidents pateica- ja te kādam kas nepatīk, ar varu neturam.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl