Drošība, apmeklējot Dziesmu svētkus. Kā rīkoties, ja masveida pasākumā pazūd bērns?

Pievienot komentāru
Drošība, apmeklējot Dziesmu svētkus. Kā rīkoties, ja masveida pasākumā pazūd bērns?
Foto: Ģirts Ozoliņš, f64

Tādi masveida pasākumi kā Dziesmu un deju svētki Latvijā nenotiek bieži, tāpēc vecākiem, kuri plāno tos apmeklēt, ir vērts atcerēties dažus priekšnoteikums, lai nesanāktu iedzīvoties nepatīkamās situācijās.

Biedrības “Drošības nozaru kompāniju asociācija” vadītājs Arnis Vērzemnieks sarunā ar “900 sekundēm” norāda, ka visbūtiskākais apstāklis ir tas, ka vienā vietā uz vairākām stundām pulcējas ļoti daudz cilvēku.

Ejot uz pasākumu par drošību jādomā jau mājās, lai, atgriežoties atpakaļ, viss būtu kārtībā: “Aiztaisām logus, aizslēdzam durvis, uzliekam signalizāciju. Tās it kā liekas pašsaprotamas lietas, bet tajās svētku sajūtās var piemirsties.”

Ir jāpadomā par to, kas notiks tad, ja kādam sanāks noklīst – īpaši tas attiecas uz bērniem. Ierodoties pasākuma teritorijā, var vienoties par to, kurā punktā šādos gadījumos visi satiksies, jo arī sazvanīšanās masu pasākumos mēdz būt sarežģīta.

Tāpat ir svarīgi bērniem parādīt, kuri ir tie cilvēki (drošības dienestu darbinieki, brīvprātīgie, utt.), kuri šādos gadījumos var palīdzēt. Viena no lietām, ko dažkārt aizmirst – bērnu telefonā vai uz lapiņas saglabāt vecāku numuru. Tas attiecas arī uz lielākiem bērniem, jo brīdī, kad ir stresa situācija, ne vienmēr cilvēki rīkojas racionāli, norāda “Drošības nozaru kompāniju asociācijas” vadītājs.

Savukārt vecākiem gadījumos, ja pazūd bērns, ir ieteicams doties pie apsargiem, organizatoriem vai policijas darbiniekiem, lai viņi palīdzētu atrisināt šo situācija. Tāpat, piedaloties masu pasākumos ar maziem bērniem, pieaugušajiem jāpārliecinās, vai vieta, kurā tiek vērots pasākums ir droša, lai gadījumā, ja sākas pūļa viļņošanās, kustēšanās, bērns nepazustu.